Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera IP Actio AC4088 - przywrócenie ustawień fabrycznych i domyślne hasło.

05 Lut 2018 22:22 714 4
  • Poziom 10  
    Witam.
    Próbuję uzyskać dostęp do panelu zarządzania kamery Actio AC4088, niestety nie znalazłem żadnej dokumentacji tej kamery, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc tutaj. Z tyłu kamera ma przycisk reset, próbowałem wciskać go na moment oraz trzymać wciśnięty na kilkanaście sekund przy włączaniu kamery, jak i po, jednak nie wydaje mi się, żeby robił cokolwiek, nie mogę zalogować się żadnym domyślnym hasłem typu „admin, 1234, 123456, 1111111, itd...” lub nie wpisując hasła. Tak wygląda strona logowania kamery:
    Posiada ona jeszcze złącze mini USB, jednak po podłączeniu do komputera, ten nie wykrywa jej, nic nie pokazuje się w menadżerze urządzeń w systemie Windows.
    Co można zrobić w tej sytuacji?

EDIT:
    Otwierając kamerę, zauważyłem, że w środku wyprowadzone są piny serial portu, udało mi się połączyć z kamerą. Działa ona na systemie HiLinux, po zabootowaniu próbowałem zmienić hasło dla użytkownika admin, jednak taki nie istnieje w systemie, jedyni użytkownicy w /etc/passwd to root i sshd. Próba zalogowania się do panelu na użytkowniku root nie przyniosła sukcesu.
  • Poziom 21  
    domyślnie logujesz się przez login admin, pole hasło pozostawiasz puste. Do obsługi kamery polecają aplikację Xcenter, oczywiście to chiński klon i tu nic nie ma prawa działać zgodnie z instrukcją więc i przycisk reset nie musi.
  • Poziom 10  
    Wpisując tylko login admin, pole na hasło zostawiając puste, dalej nie mogę się zalogować. Mam świadomość, że to budżetowy chiński zamiennik, jednak jakość wykonania wydaje się w miarę dobra, dostałem ją jako "niesprawdzoną".
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Przepraszam, nie napisałem
    do ustawień domyślnych (nie usuwa hasła) resetujesz; przytrzymując przycisk reset 10 sec na włączonej kamerze
    do ustawień fabrycznych resetujesz ją; odłączając zasilanie, klikasz i trzymając przycisk resetu, podpinasz zasilanie, trzymasz cały czas przycisk - minimum pół minuty. Po resecie kamera potrzebuje ok 1 minuty na pierwsze zabootowanie. Wtedy właśnie albo logujesz się przez admin i puste hasło albo admin/admin albo admin i hasło 123456, z tego co pamiętam inne hasła nie funkcjonowały.
    Kamerka ma dość osobliwe oprogramowanie, w przypadku braku komunikacji z routerem potrafi się zawiesić i trzeba ją reanimować...
    Aha, czasami nie da się zalogować przez przeglądarkę, bo tak i już, do pierwszego logowania użyj IE bo tak i już, czasami np. zalogujesz się przez IE (włącz obsługę formatów Active-X) a przez inne przeglądarki nie, adblocki i blokery skryptów nie są wskazane.

Podepnij też kamerkę do routera i wypróbuj H&M Serial Intranet Search - jeśli wykryje kamerkę z powodzenie zresetujesz tym hasło.
  • Poziom 10  
    Udało mi się zalogować do kamery, po resecie do ustawień fabrycznych, loginem "admin" i hasłem "admin", jednak nie mogę zmienić IP kamery, znalazłem jedynie możliwość zmiany portu. Strona zarządzania wydaje się tak jakby niekompletna, nie widać części tekstu, tak ona wygląda w IE:
    W konsoli systemu też nie udało mi się zmienić IP, nie ma tam katalogu /etc/network, konfiguracja sieci jest rozwiązana w jakiś inny sposób, niestety nie wiem w jaki.