Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] emachines E525 - Jak wyłączyć 1 port USB

rachman 05 Lut 2018 23:24 168 5
  • #1 05 Lut 2018 23:24
    rachman
    Poziom 10  

Witajcie.
    W starym laptopie uszkodził się port USB. Nie mam lutownicy odpowiedniej by go wylutować i nowy wstawiać na razie. Trzeba by go wyłączyć na amen - tak by prąd nie dochodził. Wyłamał się ten plastik jakby bolec w którym są piny i jest obawa by zwarcie się nie zrobiło. Całkiem wyszarpać ten "bolec"? Bo trzyma się chyba tylko na blaszkach - pinach?
    Może w BIOS? Do BIOSu dostępu nie mam - młoda kupiła lapka od kogoś i hasła nie zna - ale może hasło zdobędę jeśli ten ktoś jeszcze będzie je pamiętać...
    W systemie to raczej prądu nie odłączy mi się zdaje. Pewnie BIOS albo rozkręcać i jakieś zworki? Jakich pozycji szukać w BIOSie jak już się dostanę?

Laptop: eMachines E525-902G16Mi model KAWF0
    System: Windows 7 Ultimate
    Bios: Insyde H2O Version V1.03 wersja ARCSYS-1

0 5
  • #2 05 Lut 2018 23:58
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Witaj. Nie ma takiej możliwości.
    Możesz spróbować wyłamać te blaszki (gniazdo i tak jest bezużyteczne, ale tu raczej ostrożnie i nie wyrywając na siłę, oczywiście przy odłączonym zasilaczu i baterii). Jeśli zrobisz to niepoprawnie to możesz zewrzeć któryś z pinów i skończy się źle.

Drugi patent, mniej elegancki, jeśli nie możesz wylutować gniazda - wyprostuj pęsetą piny, upewnij się, że nic się nie zwiera między sobą ani z obudową gniazda (jest podłączona do masy) i zalej klejem na gorąco (takim z pistoletu). Zrobi się korek dobrze izolujący poszczególne piny, gniazdo będzie bezpieczne do czasu jego wymiany.

1
  • #3 06 Lut 2018 02:16
    rachman
    Poziom 10  

Dziękuję za szybką odpowiedź. Tak coś czułem że w ten sposób pojedynczego portu się nie da wyłączyć :(

Pistoletu na klej obecnie nie mam ale dobry pomysł :)

Jako tymczasowa opcja myślę włożę tani czytnik kart SD - taki malutki że nie będzie wystawać prawie - zawsze to jako izolator by ten "bolec z pinami" nie majdał się w otworze. Wyłączę jej port w menadżer urządzeń jeśli go namierzę a później się pomyśli...

0
  • #4 06 Lut 2018 02:24
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Ja bym w tym porcie niczego nie montował. Jeśli plastik ze środka jest wyłamany, to bardzo łatwo o zwarcie montując cokolwiek.

0
  • #5 06 Lut 2018 13:07
    rachman
    Poziom 10  

No może i racja. Na razie tam majstrowali i nie "strzeliło" więc mam nadzieję że uszkodzenie nie grozi spięciem. Dzięki za podpowiedzi :)

0
  • #6 01 Cze 2018 11:52
    rachman
    Poziom 10  

Zamykam, port zostawiam bez zabezpieczeń...

0
  Szukaj w 5mln produktów