Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka Liebherr CBN 39560 złe odczyty temperatury ,nierówny rozkład temperatury

ichu1 06 Lut 2018 09:58 429 1
  • #1 06 Lut 2018 09:58
    ichu1
    Poziom 1  

Witam
    Posiadam lodówkę Liebherr CBN39560. Usterka pokazała się po umyciu górnej komory chłodziarki-zamrażalnik nie był ruszany, może to zbieg okoliczności, a może przyczyna, natomiast od tego czasu lodówka zwariowała. Po wyłączeniu z prądu i ponownym włączeniu góra czyli chłodziarka chłodzi do momentu osiągnięcia zadanej temperatury 5°C. Natomiast po dłuższy czasie podnosi się tam temperatura lecz na wyświetlaczu nadal pokazuje zadaną pomimo znacznego wzrostu do 12°C. Dopiero po wyłączeniu i ponownym włączeniu, ale z sieci-pokazuje prawidłowo temperaturę i znowu zaczyna schładzać do zadanej i sytuacja się powtarza.

W zamrażalniku jest podobna sytuacja i na dodatek temperatura u góry -6°C, a na dole -18°C. Doczytałem na forum, że przyczyną może być oblodzenie na parowniku, oczyściłem parownik, wysuszyłem i faktycznie wystartowała i mroziła zamrażalnik do -16°C (taka była zadana temperatura), i wentylator się włączał i wyłączał.

Po około 7 godzinach odczyt temperatury na wyświetlaczu pokazywał -16°C, ale po wyłączeniu i włączeniu odczyt się zmienił na 0°C i już wentylator nie wystartował. Miałem już dwie diagnozy, każda inna, serwisant przez telefon zdiagnozował rozszczelnienie i zażyczył 750 zł + dowóz lodówki, a drugi stwierdził, że padł wentylator zamrażalnika i trzeba wymienić na nowy.

Sprawdziłem wentylator na krótko i działa bez problemu. Czy może ktoś pomóc? Czy ktoś zetknął się z problemem, i czy ktoś może udostępnić menu serwisowe.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003

0 1
  • #2 23 Wrz 2018 13:46
    lisiur
    Poziom 10  

Mam podobny problem od wczoraj w lodowce CBNgb 3956. Rowniez poszukuje serwisowki lub przynajmniej opisu menu serwisowego.
    Czy udalo ci sie zlokalizowac usterke?

0