Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2 urządzenia do 1 telewizora - Jak podłączyć 2 urządzenia (konsole) do jednego w

marian127 06 Lut 2018 10:34 867 5
  • #1 06 Lut 2018 10:34
    marian127
    Poziom 9  

Panowie zgubiłem się trochę z tymi rozdzielaczami i splitterami do hdmi dlatego zapytam o radę.

Mam dwie konsole podłączane przez kabel hdmi do jednego telewizora z racji że mam tylko 2 wejścia to w jednym hdmi podłączony jest dekoder tv a w drugim konsola. Sęk w tym, że co chwilę muszę przepinać raz jedną konsolę raz drugą, a jest to trochę problematycznie bo telewizor wisi na ścianie, a dodatkowo to ciągłe przepinanie w końcu zniszczy wejście hdmi.

Oczywiście źródło sygnału w danym momencie będzie jedno, raz jedna raz druga konsola pytanie tylko co zastosować żeby je obie podłączyć do jednego wyjścia hdmi w telewizorze i nie przepinać co chwile tych kabli.

0 5
  • Mitronik
  • Mitronik
  • #3 06 Lut 2018 11:03
    marian127
    Poziom 9  

A mógłbyś proszę podrzucić jakiś link do takiego urządzenia jak potrzebuję?

Bo nie chciałbym kupić złego urządzenia i czy jakąś tanioszkę czy jednak warto coś dołożyć.

0
  • #5 06 Lut 2018 11:13
    marian127
    Poziom 9  

Dziękuję w takim razie poszukam coś na naszym allegro i coś kupię bo już męczące jest to przepinanie:)

0
  • #6 14 Lut 2018 10:55
    marian127
    Poziom 9  

Panowie i już jakiś problem z tym rozdzielaczem. Tzn podłączyłem wszystko i fajnie działało przez 2 dni. Wczoraj najpierw włączona jedna konsola Xbox360 i wszystko super obraz wyświetlał się dobrze, później podłączona druga i fajnie rozdzielacz przełączył na inne źródło ale po 15 minutach grania, mignął parę razy obraz i pokazał się komunikat "brak sygnału". Jak włączyłem znów X360 to obraz się pokazał ale już nie w pełnym formacie tylko duża mniejsza rozdzielczość małe okienko ale wyświetlił. Możliwe, że coś się w nim zepsuło? Albo ze zepsuł się kabel hdmi od drugiej konsoli?

dziwna sytuacja ogólnie.

0