Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Myjka Karcher 520 i zawór przelewowy

06 Feb 2018 10:57 3612 6
 • Level 5  
  Witam
  Moja myjka przestała sie załączać. Po otwarciu puszki z elektryką i i ręcznym docisnieciu stycznika włącza sie. Wiec wydaje się ze bolec zaworu przelewowego nie uruchamia, nie wysuwa mechanizmu odchylającego stycznik w pozycje załączenia.
  Ale po rozebraniu głowicy i wyjęciu zaworu nie wiem czy nie jestem w błędzie gdyż oglądając ten zawór moim zdaniem nie ma jak wysuwać tego bolca gdyż nie jest on ruchomy. Ruchoma jest tylko ta część ktora jest głęboko w głowicy, pod sprężyną. Nie ukrywam ze trochę zglupiałem.
  Na zdjęciach miejsce w którym jest zawór oraz zdjecie zaworu i zaznaczona część ruchoma.
  Pierwszy raz sie wziąłem za myjke. Moze ktoś pomoże. Z gory dziekuje.
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • TermopastyTermopasty
 • Level 25  
  Ten zawór szwankuje jak mu brakuje smaru. Po prostu zacina się. Użyj np. wazeliny, poskładaj i sprawdź.
 • TermopastyTermopasty
 • Level 5  
  Tak, napewno go przesmaruje tylko za nic nie wiem jak on działa. Ta ruchoma część porusza sie jak zaznaczyłem strzałką. Dosyć dużej siły trzeba użyć, sprężyna dość jest sztywna ale chodzi. Tylko ze ruch tego elementu nie powoduje wysunięcia tego czarnego bolcs gdyż on z resztą tego całego zaworu siedzi w gnieździe głowicy na sztywno.
 • Level 25  
  To nie jest zawór na ciśnienie zasilające (z kranu ok. 3Bar) tylko przełączający się w momencie przekroczenia pewnego progu po stronie wysokociśnieniowej. Może być np. jakieś 200Bar. Jak zawór bezpieczeństwa - zapycha się dysza i wtedy ma zadziałać. Zamykasz pistolet i .. analogicznie.
 • Level 5  
  Tak, po mocy sprężyny domyśliłem się ze to musi byc wysokie ciśnienie. Domyślam sie też że ta ruchoma część przepuszcza wtedy wodę z jednego kanału do innego w srodku głowicy. Ale po co ten bolec skoro na moją logike on ani nie ma prawa się chować ani wysuwać gdyz jest w gniezdzie ma sztywno. Z drugiej jednak strony patrząc na skrzynke z wlacznikiem ten bolec powinien wysuwać sie aby popychac stycznik w celu załączenia.
  Chyba ze jakos inaczej to dziala ale moim zdaniem nie bo stycznik powinien być podepchniety do gory w celu zwarcia styków. Niezrozumiałe to dla mnie.

  Dodano po 1 [godziny] 58 [minuty]:

  No i rozebrałem zawór. Zdjecie w załączniku. I faktycznie jedyną ruchomą częścią jest ta zaznaczona na zdjęciu strzałką a reszta w tym ten plastikowy bolec siedzi w gnieździe na sztywno. Nie wiem wiec jaką rolę pełni ten bolec w skrzynce ze stycznikiem gdyż moim zdaniem on jest nieruchomy.