Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit IWD 71051 po 1 sek. przerywa wirowanie

tek467 06 Lut 2018 11:38 315 5
  • #1 06 Lut 2018 11:38
    tek467
    Poziom 8  

Pralka Indesit IWD 71051ceco po ok. 1 sek. przerywa wirowanie i jest bezczynna ok. 4 min. i wyłącza się. Pozostałe funkcje O.K. Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

0 5
  • #2 06 Lut 2018 13:09
    mateov3000
    Poziom 20  

Sprawdź prądniczkę tachometryczną umieszczoną na silniku.

0
  • #3 06 Lut 2018 13:48
    wiesiekmisiek
    Poziom 20  

Czy przed upływem tych 4 minut odzywa się pompa spustowa wody? Te 4 minuty to pewnie czas wirowania . Sprawdziłbym szczotki na silniku mogą się już konczyć lub zawiesiły.

0
  • #4 07 Lut 2018 16:53
    tek467
    Poziom 8  

Dzięki za zainteresowanie.
    Z zaprzyjaźnionego serwisu (gdzie nie mają pojęcia) dostałem taki sam silnik, ponoć sprawny, i jest ten sam problem. W wymontowanym szczotki jak nowe, drożne. Miernikiem sprawdziłem - prądniczka indukuje napięcie. Gdy wirowanie zostaje przerwane jest przez kilka minut cisza, nic się nie dzieje. Potem rusza pompa i zakańcza cykl. Na wszystkich prędkościach wirowania wirowanie rusza z tą samą chyżością. Próby przeprowadzałem z pustym bębnem, z podłączeniem wody.

Z tego samego serwisu dostałem też płytkę z elektroniką, ale od poprzedniego/starszego modelu. Jest bardzo podobna, ale nie do końca. Podłączona w ogóle nie działa. Niestety nie znalazłem schematu do pralki wymienionej w tytule. Mam natomiast schemat do tego starszego modelu. Nie mam pomysłu co dalej. Pewno elektronika, ale w ciemno małe szanse. Pozdrawiam.

0
  • #5 07 Lut 2018 18:31
    wiesiekmisiek
    Poziom 20  

Przedzwoń (sprawdź) ciągłość przewodów z modułu do silnika, sprawdź kostkę podłączeniową w silniku (może któryś kabelek konektor wymknął się). W tej pralce programator jest z modułem łącznie czy też jest odrębny moduł poniżej w pralce?

Napisz też jak przebiega cykl prania od samego początku, nie zapomnij opisać jak kręci bęben o ile wogóle kręci. Czy przed tą awarią coś było robione, naprawiane w pralce. Rozumiem, że hydrostat , pompa i grzałka są już sprawdzone. Pewnie później będą potrzebne dobre zdjęcia programatora (modułu z obu stron).

0
  • #6 09 Lut 2018 11:37
    tek467
    Poziom 8  

Pralka nie była wcześniej naprawiana. Przebieg prania prawidłowy. Bęben kręci się w obie strony. Wodę pobiera i wypompowuje prawidłowo. Myślę, że silnik jest sterowany jednofazowym falownikiem. Po sekundowym biegu, czyli przygotowaniu do wirowania, powinno nastąpić przełączenie na zadane obroty i to się nie dzieje. Sprawdzę przełącznik obrotów, przewody od niego i obwody na płytce. Przy braku schematu innego pomysłu w tej chwili nie mam.

Dodano po 19 [godziny] 14 [minuty]:

Czy ktoś ma rozpiskę złącza serwisowego tej pralki?

0