Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Partner 2.0 HDI - Licznik nie pokazuje obrotów i temperatury

serek1997 06 Lut 2018 13:50 1140 6
  • #1 06 Lut 2018 13:50
    serek1997
    Poziom 4  

Witam mam problem z Peugeotem Partnerem 2.0 HDI.

Problem jest w liczniku , działa tylko podswietlenie licznika , poziom paliwa , kontrolki stop, swiateł.
    Nie pokazuje obrotów silnika , prędości oraz temperatury,kontrolek od kierunków oraz nie liczy kilometrów.
    Licznik jest 100% sprawny założony drugi od drugiego auta:)
    Druga kwestia która mnie dziwi to po wyciagnieciu kluczyków , zegar nadal ma zasilanie i pokazuje gaśnie dopiero po jakiś 30 s.
    Załączam kilka zdjęć i proszę o pomoc :)Peugeot Partner 2.0 HDI - Licznik nie pokazuje obrotów i temperaturyPeugeot Partner 2.0 HDI - Licznik nie pokazuje obrotów i temperaturyPeugeot Partner 2.0 HDI - Licznik nie pokazuje obrotów i temperatury

0 6
  • #2 06 Lut 2018 14:04
    mateov3000
    Poziom 20  

Prawdopodobnie musisz go zakodować do swojego auta. Chyba że on działał i nagle przestał to zmienia postać rzeczy

0
  • #3 06 Lut 2018 14:47
    serek1997
    Poziom 4  

Zakodować? Mozesz powiedzieć jak tego dokonać :)

0
  • #4 06 Lut 2018 14:56
    mateov3000
    Poziom 20  

Nie chce cię wprowadzić w błąd bo nie wiem czy w tym aucie trzeba przeprowadzać adaptacje licznika jeśli pochodzi z innego auta. Tyle co zdążyłem rzucić okiem masz sporo takich przypadków na forum więc może znajdziesz w nich rozwiązanie. Ktoś miał podobny problem do twojego i okazało się, że przy ponownym montażu licznika uszkodzona została taśma dokładniej przerwana jedna ze ścieżek więc zacznij od dokładnych oględzin i miernikiem posprawdzaj przejścia.

W innym przypadku natomiast winnym okazał się sterownik silnika.

Co do adaptacji to tylko komputer i podpięcie auta ale tak jak pisałem nie jestem pewny czy w tym aucie trzeba wykonywać adaptację licznika

0
  • #5 06 Lut 2018 16:16
    DAWlD
    Poziom 5  

Pierwotny licznik włożony do drugiego auta działa bez zarzutu?

0
  • #6 06 Lut 2018 20:34
    serek1997
    Poziom 4  

Na początku myślałem,że winny okazał się licznik lecz ,został sprawdzony i działa w innym aucie a w tym tak jak mówię tylko paliwo ale czemu , licznik działa po wyjęciu kluczyków? Moim zdaniem zegary powinny podswietlic się gdy włączamy światła a wskazniki ruszyć po przekreceniu zapłonu :) nie wspomniałem o tym,że gdy otworze drzwi licznik również się podswietla i wskaźnik od paliwa rośnie ... znajomy mechanik mówił coś o braku masy ale gdzie szukac i czy wogole to jest przyczyna

0
  • #7 19 Lut 2018 16:16
    DAWlD
    Poziom 5  

To normalne. Nie wiem czy zegary ale wyswietlacz przebiegu podświetla się u mnie w Expercie po otwarciu drzwi.

0