Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf III 1.6 + LPG - Jaki olej silnikowy?

Loaderer 06 Lut 2018 14:28 2181 19
  • #1 06 Lut 2018 14:28
    Loaderer
    Poziom 4  

Cześć,

wiem możecie powiedzieć, że dość absurdalny temat. Jednak kupiłem sobie tego Golfa jakiś tydzień temu, gość powiedział jedynie, że olej będzie do wymiany a nie wie jaki to olej był wlewany bo mu mechanik wlewał i nie zostawił karteczki ani nigdzie napisał czym zalewał, mniejsza. Wielu z Was jest kierowcami, wielu z Was też miało Golfa, zna się ode mnie na autach dużo bardziej, ja jestem początkującym kierowcą więc wolę pytać doświadczonych, więc pytanie jest proste..

Jaki olej do tego silnika z gazem? Bo niby 10w40, ale ktoś mi powiedział, że jak jest instalacja z gazem to jakiś inny dobierać, jak już ktoś miał z tym styczność to polećcie jakiś dobry olej na którym się nie zawiedliście. :)

Parametry tak jak w temacie Golf III, silnik 1.6 + LPG

0 19
  • #2 06 Lut 2018 14:47
    matej6159
    Poziom 9  

Witam polecam valvoline czerwonego ładnie smaruje wygłusza i ogólnie bardzo pozytywne opinie. Cena tez nie jest kosmiczne wysoka. pozdrawiam

0
  • #3 06 Lut 2018 15:34
    marek49ae
    Poziom 23  

A ja już od kilku lat, do różnych aut z lpg zalewam elf evolution 900 10w40, wymiana co 10 tys. km, cena dobra, jakość też.

0
  • #4 06 Lut 2018 15:35
    majster-klepka07
    Poziom 6  

a jaki to rocznik i jaki masz przebieg? ile przejechał na gazie?

0
  • #5 06 Lut 2018 16:22
    Loaderer
    Poziom 4  

Rocznik 93 +250 tyś km

0
  • #6 06 Lut 2018 16:28
    majster-klepka07
    Poziom 6  

Loaderer napisał:
    Rocznik 93 +250 tyś km

do dużych przebiegów zaleca się oleje przeznaczone do starszych aut, np. Link
    Valvoline to dobra marka, a mineralnego 15W40 bym nie lał bo to smoła...

0
  • #7 06 Lut 2018 18:46
    Loaderer
    Poziom 4  

10w40 mi polecał typ z sklepu z częściami

0
  • #8 06 Lut 2018 18:48
    majster-klepka07
    Poziom 6  

Loaderer napisał:
    10w40 mi polecał typ z sklepu z częściami

możesz zalać nawet 5W40 jak masz silnik w dobrym stanie, nie bierze oleju i jest szczelny...

0
  • #9 06 Lut 2018 18:51
    Loaderer
    Poziom 4  

Teraz w ogóle zobaczyłem, że mam filtr stożkowy gąbkowy taki czarny aż, zaraz wstawie zdjęcia jak to czyścić bo słyszałem, że tego się nie wymienia.

Dodano po 2 [minuty]:

No właśnie silnik jest w dobrym stanie, nawet w ty mstarym co jest teraz nie ubywa nic, ale widać, że jest stary bo aż ciemny jak smoła.

1
  • #10 06 Lut 2018 18:56
    majster-klepka07
    Poziom 6  

Loaderer napisał:
    Teraz w ogóle zobaczyłem, że mam filtr stożkowy gąbkowy taki czarny aż, zaraz wstawie zdjęcia jak to czyścić bo słyszałem, że tego się nie wymienia.
    Dodano po 2 [minuty]:
    No właśnie silnik jest w dobrym stanie, nawet w ty mstarym co jest teraz nie ubywa nic, ale widać, że jest stary bo aż ciemny jak smoła.

jak silnik szczelny to wlej taki olej Link
    a co do stożka to się nie wymienia tylko nasącza odpowiednim środkiem, np. Link

0
  • #11 06 Lut 2018 18:58
    Loaderer
    Poziom 4  

Golf III 1.6 + LPG - Jaki olej silnikowy?

Dodano po 52 [sekundy]:

Takie coś, jak to wyczyścić albo ogarnąć nie wiem nawet czy to jest do czyszczenia

0
  • #13 06 Lut 2018 19:09
    Loaderer
    Poziom 4  

Ale to co wyslales to do jakichs zwojów jest, a to jest typ z jakąś gąbką ten filtr jak widzisz to chyba tym samym się nie robi.

0
  • #14 06 Lut 2018 19:24
    majster-klepka07
    Poziom 6  

Loaderer napisał:
    Ale to co wyslales to do jakichs zwojów jest, a to jest typ z jakąś gąbką ten filtr jak widzisz to chyba tym samym się nie robi.

wg mnie jest taki sam, tu masz do gąbkowych: "Olej został stworzony do nasączania filtrów powietrza typu mokrego (gąbkowych i siatkowych)" castrol Link

0
  • #15 13 Lut 2018 21:06
    cefaloid
    Poziom 30  

Loaderer napisał:
    ktoś mi powiedział, że jak jest instalacja z gazem to jakiś inny dobierać, jak już ktoś miał z tym styczność to polećcie jakiś dobry olej na którym się nie zawiedliście. :)

Takie dylematy to można mieć przy nowym aucie a nie 25 latku w którym było zalewane kij wie co a podwozie zapewne przypomina durszlak.

Wlej mu coś taniego, może Lotos 10W40 i tyle. Nie zastanawiaj się tylko idź po taniości. To jest 25 letnie auto które za parę lat i tak trafi do huty niezależnie ile hajsu wydasz na olej. Nie przesadzaj i zalej lotos = najtańszy.

Zwłaszcza że poprzedni właściciel miał to w odbycie i olej jest "aż ciemny jak smoła"... wlevanie jakichś Valvoline uważam za kompletne marnotrawstwo pieniędzy. Co to da skoro ostatnie 25 lat wlewano byle co?

0
  • #16 14 Mar 2018 09:06
    leoleoleoleo
    Poziom 5  

Zalej 10w40 Valvoline to dobra firma jak chcesz taniej to orlenowski Platinium a unikaj ELF / TOTAL

0
  • #17 14 Mar 2018 14:35
    Romek T.
    Poziom 13  

leoleoleoleo napisał:
    Zalej 10w40 Valvoline to dobra firma jak chcesz taniej to orlenowski Platinium a unikaj ELF / TOTAL

Czemu unikaj Elf/Total? Używałem i było wszystko ok.
    Co do tematu zalej Lotosem 10W40 a na jesień wymień znowu na coś lepszego już, może być Motul/Liqui Moly.

0
  • #18 14 Mar 2018 15:02
    leoleoleoleo
    Poziom 5  

Cytat:
    Czemu unikaj Elf/Total? Używałem i było wszystko ok

Elf / total to juz jedna fabryka. Lałem elf 10w40 do citroena 1.8 8v LPG i co roku zapychała się i zamarzała odma. Zacząłem lać inny olej i zero problemów z odmą i już nie zbiera mi się majonezik pod korkiem - przypadek?. Muszą mieć w sobie za dużo parafiny albo jakiś inny wpływ na pracę silnika

0
  • #19 15 Mar 2018 08:27
    Romek T.
    Poziom 13  

leoleoleoleo napisał:
    Cytat:
    Czemu unikaj Elf/Total? Używałem i było wszystko ok

Elf / total to juz jedna fabryka. Lałem elf 10w40 do citroena 1.8 8v LPG i co roku zapychała się i zamarzała odma. Zacząłem lać inny olej i zero problemów z odmą i już nie zbiera mi się majonezik pod korkiem - przypadek?. Muszą mieć w sobie za dużo parafiny albo jakiś inny wpływ na pracę silnika

Mojej żony Peugeot 1.1 bez problemu na tym oleju a same przejazdy na zimnym po 2-3 km, do tego olej z filtrem wymieniany równo co rok. Może sama konstrukcja silnika tez na to wpływa.

0
  • #20 16 Mar 2018 12:22
    Loaderer
    Poziom 4  

Dzięki serdeczne wszystkim za pomoc, wlałem ostatecznie tego Valvoline aż tak moja kieszeń nie ucierpiała, można zamknąć. :)

0