Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Touchpad w MSI GV62 - Przyciski touchpada nie działaja w GV62 MSI

mikolajk1996 06 Lut 2018 15:17 3663 3
  • #1 06 Lut 2018 15:17
    mikolajk1996
    Poziom 5  

Witam, ostatnio nabyłem nowego laptopa - MSI GV62.
    Laptop miał zainstalowany WIN 10 .

Problem polega na tym, że touchpad działa - można używać płytki do poruszania kursorem, a podwojne klikniecie powoduje to samo co domyslnie lewy przycisk myszy. Natomiast oba przyciski pod touchpadem nic nie dają, zarówno lewy jak i prawy - jakiekolwiek próby kliknięcia gdziekolwiek - czy to na plik,folder czy w jakichkolwiek programach kończą się brakiem jakiejkolwiek reakcji laptopa. Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Czy ktoś wie jak to naprawić? Mam nadzieje, że powód tej sytuacji jest niezbyt skomplikowany i uda mi się naprawić to bez odsyłania urządzenia do sklepu.

0 3
  • #2 06 Lut 2018 16:50
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Zainstalowałeś Synaptics TouchPad Driver?

0
  • #3 06 Lut 2018 17:13
    mikolajk1996
    Poziom 5  

Sterowniki były zainstalowane od początku, a ja szukając rozwiązania zaktualizowałem do najnowszych ze strony MSI. w załączniku screen ikonki sterowników touchpada, która wykrywa używanie poszczególnych elementów płytki. Gdy przesuwam po płyce to jej miniaturka zapala się na zielono - lecz jeżeli używam przycisków to nic się nie podświetla. Dla porównania, gdy klikam w płytke chcac otworzyc jakis plik to zapala się odpowiednio lewy przycisk na miniaturce sterowników.

2