Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] lenovo P2a42 - jak naładować baterię

06 Lut 2018 15:41 420 9
  • Poziom 9  
    Witam,
    tak jak w temacie chcę naładować baterię z telefonu zasilaczem laboratoryjnym i jak podłączam pod +/- to nie ładuje.
    lenovo P2a42 - jak naładować baterięlenovo P2a42 - jak naładować baterię

Pomocy koledzy.

pozdrawiam
  • Poziom 9  
    nutergsm napisał:
    Podpinasz do właściwych pinów? Jakie napięcie i natężenie prądu masz ustawione na zasilaczu?

A które są właściwe ?

Podpinałem w jednym i drugim układzie do +/- bo można podłączyć w dwójnasób. Tym samym kablem podłączałem do miernika. Dawało 2,8 V, potem podłączyłem do zasilacza i ustawiałem 3,82 V natężenie mam na MAXA, sam sobie zawsze reguluje. MAM RXN-305D. Zawsze wszystko ładował. Potem trochę z napięciem "tańczyłem", aż do 5,2 V i nic, w ogóle nie nie pokazuje natężenia, tak jakby nie ładował.
  • Poziom 9  
    Bateria a 3,82. Jak podłączam zasilacz, laboratoryjny pod cokolwiek innego to zawsze pokazuje mi amperaż w tym przypadku nie - wniosek jest jeden - nie ładuje (czy się mylę?) . Masz może zdjęcia z opisami pinów w takiej i innych bateriach GSM > ?
  • Moderator - GSM
    Bateria ma napięcie wystarczające aby ładowała już się w telefonie.
    hcn napisał:
    Masz może zdjęcia z opisami pinów w takiej i innych bateriach GSM

Masz miernik to sobie sprawdź gdzie jest + a gdzie - i będziesz już wiedział.
  • Poziom 9  
    Bateria nie może się naładować w telefonie bo go połowy nie mam po zalaniu :). +/- jest w dwóch miejscach tej baterii. Tak jak na opisie wtyczki. Tylko, że jak tam podłączam zasilacz to nic się nie dzieje.
  • Moderator - GSM
    A w jakim celu chcesz ją ładować jak telefon masz niesprawny.
    Jak by była bardziej rozładowana to można ją wtedy podładować.
  • Poziom 9  
    Moge ja rozladowac jakos. Mam gorna plyty ta glowna. Natomiast dolna (od ladowarki) jest zgnila. Wiec chce sprawdzic gorna plyte i sciagnac czesci z chin.
  • Poziom 9  
    Coś musiałem źle robić. Sorry za zamieszanie. Dziękuje