Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Antena ATK-LOG ALP LTE MIMO

06 Lut 2018 16:13 4371 10
  • Poziom 3  
    Witam serdecznie, muszę się poradzić ponieważ nie mam jestem przekonany którą antenę zakupić do routera.

Badane obiekty to: są to anteny które nie wzmacniają pasma 800MHz (nazwy wystarczy wkleić do wyszukiwarki allegro)
    POWER MOCNA ANTENA DUAL 3G 4G LTE 50dBi HUAWE ZTE
    ANTENA DUAL TAJFUN 3G 4G LTE 2x20dBi ZTE HUAWEI

Oraz ze sklepu DIPOL

Antena ATK-LOG ALP LTE MIMO 2x2 5m przew. wtyk SMA 800-3000MHz

Mam duży problem ponieważ nie wiem jaką antenę wybrać i czy to magiczne pasmo 800MHz jest warte ceny. Dodam że antena będzie 6m od poziomu gruntu i będzie się widzieć bezpośrednio z anteną oddaloną o 2km. Wiem że to nie duża odległość ale doświadczenie pokazało że doświetlony sygnał jest mocniejszy i stabilniejszy. Owy nadajnik nadaje pasmo 800MHz. A zależy mi na stabilnym odbiorze LTE.

Prosze o radę.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    A jaka to lokalizacja, jaki operator i jakie są parametry sygnału LTE wewnątrz domu ? Jaki sprzęt router/modem, jakie prędkości przy tych parametrach sygnału?
  • Poziom 3  
    czerwoną kropką jest pozycja startowa. Obecnie testuję Play ale prędkość od 1MB/s do 3MB/s jest taka sobie. I wiadomo do 100GB... a interesuje mnie T-mobile i pakiet 60mb/s czyli coś koło 7MB/s tylko czy tyle wycisnę?

Kiedyś jeszcze z telefonu wewnątrz domu było do 1.5MB/s.

A wziąłem play z racji ze antena jest w zestawie i tylko chce się upewnić że inwestycja w zewnętrzną antenę do routerów T-mobile się opłaci.

Obecnie

RSSI(dBm) -56
    RSRP -84

Link <== aktualne prędkości
    Czerwona kropka to baza startowa o ile widać..
    Antena ATK-LOG ALP LTE MIMO

Link <== mapa z BTSerach

źródło: BTSearch Zoom: 15 Lokalizacje: 1 GPS: 50.060142 19.468074 ⇔ 50º03'36.51'' N 19º28'05.07'' E

I obecnie antena z play jest skierowana bezpośrednio na nadajnik. Zastanawiam się czy kupując taką antenę ATK-LOG ALP LTE MIMO 2x2 5m przew. wtyk SMA 800-3000MHz i włączając w router T-Mobile Huawei B529 lub Huawei B525s osiągnę więcej z ofertą internet domowy.
  • Pomocny post
    Na BTS-ie Play w Babicach działa LTE1800, LTE2100 i LTE800 możliwe że i LTE2600, na którym z pasm te rezultaty ? Ale po UL ponad 20Mb/s wskazywałoby na LTE2600 ale możliwe ze LTE1800 a nawet LTE2100 o ile na BTS-ie korzysta z 10MHz pasma. Masz możliwość wyboru pasm na tym Huawei NET BOX? W Play bez umowy minimum 100GB na LTE z pełną prędkością można mieć za 5/15 zł na m-c. sprzęt własny, najlepiej router z LTE-A. T-Mobile korzysta z BTS-a NetWorks na Wyszyńskiego, działa na nim ich własne LTE800 oraz LTE1800NW i agregacja tych pasm. W T-mobile bierzesz B525, robisz testy LTE1800, LTE800 i agregacji LTE1800+800 w domu i na zewnątrz. Do zarządzania pasmami używasz HManagera, pokaże parametry sygnału i CID BTS-a. Robisz speedtesty. Na tej podstawie dobierasz antenę. Wcześniejszy zakup nie ma sensu.
  • Poziom 3  
    jest tak, korzysta z 10MHz czyli to co pisałeś jest trafne, ale nie mam możliwości zmiany pasma. Niestety. Poza tym to jest aktualna wartość te 20mb/s które jest ruchome ponieważ od 2.00 do 12.00 jest ponad 30mb/s
    Cytat:
    W Play bez umowy minimum 100GB na LTE z pełną prędkością można mieć za 5/15 zł na m-c. sprzęt własny, najlepiej router z LTE-A.
    czyli.. co masz na myśli? jest jakiś pakiet który to umożliwi?
    A co do reszty to tak zrobię. Tylko HManagera.. to program do wymuszania pasm? bo nie mogę go znaleźć na goooglach.

Bo mam LTE discowery i tak
    DL Freq 803.5
    UL Frqg 844.5

Czyli wnioskuję że aktualnie mój internet działa na tym paśmie?
  • Pomocny post
    To pewnie LTE1800 skoro pokazuje 10MHz pasma. Ale w sumie i tak lipa skoro brak możliwości wyboru pasma LTE. Te 100GB to usługa Darmowy Internet LTE bez limitu na karcie RBM na Kartę. Koszt 15 zł gdy brak na taryfie RWK. Jest sposób aby go uzyskać i wówczas koszt to 5 zł/m-c. DIL działa już od 52 m-cy. Korzystam na kilku kartach z RWK. Wg. regulaminu https://www.redbullmobile.pl/sites/default/fi...Darmowy_Internet_LTE_na_30_dni_14.04.2017.pdf operator po 100GB może właczyć lejek 2Mb/s, w praktyce pozwala na więcej. HManager http://www.mediafire.com/file/99t05l2dv6vany8/Huawei_Manager_1.1_PL.apk
  • Poziom 3  
    Dobra to jutro sprawdzę jak działa u mnie T-Mobile wg tego co pisałeś. A no tak kiedyś korzystałem z czegoś podobnego.

Czyli biorę jutro umowę z routerem B525 i testujemy. Dam znać jak poszło i będę pytał dalej.

Bo mam LTE discowery i tak

DL Freq 803.5 albo na pasmach 1800
    UL Frqg 844.5

Czyli wnioskuję że aktualnie mój internet w PLAY działa na tym paśmie?
  • Pomocny post
    hexAMN napisał:
    POWER MOCNA ANTENA DUAL 3G 4G LTE 50dBi HUAWE ZTE
    ANTENA DUAL TAJFUN 3G 4G LTE 2x20dBi ZTE HUAWEI

Te anteny to z nazwy widać że lipa.

Ta z Dipola jedyna warta, zysk ma zapewne realny, nie za duży ale prawdopodobnie wystarczający w tym wypadku.
  • Poziom 3  
    tutaj mam pomiar z T-Mobile z najtańszego routera który jest w pokoju i mam tylko 3 kreski na 5 możliwych zasięgu. Więc z anteną dipola powinno być dobrze.

a jakie pasma to już będę pisał tylko się połączę przez wifi.

Antena ATK-LOG ALP LTE MIMO

Pomierzyłem pasma i działa tylko na 800 i 1800. Chociaż router jest w domu i tak źle nie jest, ale z anteną będzie stabilniej. Więc jaką antenę proponujecie, bo wciąż jestem zdania że ta z Dipola będzie najlepszym rozwiązaniem. Tylko czy wystarczy jedna polaryzacja czy dla pewności wziąć drugą. Albo zakupić takie cudoLink
    Antena ATK-LOG ALP LTE MIMOAntena ATK-LOG ALP LTE MIMO

Łączenie obu pas także robiłe i dużej różnicy nie ma.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Zasięg bardzo dobry ale jak już chcesz coś poprawiać to weź tą z Dipola, bo to allegro to lipa po całości. Ta antena cybertech ma wg specyfikacji węższe pasmo z zyskiem 5db, zysk identyczny. Obydwie z tego co widzę dualne. Weź co bardziej ci podchodzi, obie się sprawdzą raczej w każdym paśmie, jakby ci uruchomili 2600. Bardzo dobrze posłużą jako lekkie wzmocnienie sygnału i przeniesienie punktu poboru sygnału na zewnątrz.
  • Poziom 3  
    Montaż anteny dual do routera od T-mobile huawei 525B. Zasięg, pasmo, ping idealne.