Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Beko DIS1520N - Wywala Bezpiecznik w domu.

jaro1862 06 Lut 2018 16:37 477 10
  • #1 06 Lut 2018 16:37
    jaro1862
    Poziom 4  

Witam.
    Pech chciał ze zmywarka w/w tydzień temu utraciła gwarancję. Od dwóch lat lat zmywała bez zarzutu.
    Problem polega na tym że po załączeniu wywala mi od razu bezpieczniki w domu, co może być przyczyną?
    Pozdrawiam.

PS.
    Ostatnie zmywanie na programie 5 po 30 minutach wywaliło w bezpieczniki.

0 10
  • Pomocny post
    #2 06 Lut 2018 17:48
    Piotr2608

Poziom 38  

jaro1862 napisał:
    Problem polega na tym że po załączeniu wywala mi od razu bezpieczniki w domu, co może być przyczyną?

Wywala, chyba za okno, zmywarka podchodzi do bezpiecznika łapie go i wywala :)
    A do czego służy bezpiecznik lub wyłącznik nad prądowy w domu?
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Bezpiecznik_topikowy

Teraz kolejne pytanie - pali się bezpiecznik, zadziałało zabezpieczenie nadmiarowo-prądowe czy RCD?

0
  • #3 06 Lut 2018 19:00
    jaro1862
    Poziom 4  

Dziękuję naprawdę pomocna odpowiedź jeżeli czegoś nie wiem dla tego pytam po to chyba istnieje to forum, ale rozumiem, że we wszystkich dziedzinach jesteś specjalistą jeżeli ktoś pyta i jestem mu w stanie pomóc to odpowiadam rzeczowo...
    Pozdrawiam
    Edit:
    A dokładniej zmywarka jest podłączona do gniazdka, które ma osobny Bezpiecznik eskę tylko od niej tak jak lodówka i inne sprzęty w domu... Natomiast po włączeniu zmywarki nie wyrzuca bezpiecznika od zmywarki tylko od razu główny...

0
  • Pomocny post
    #4 06 Lut 2018 19:10
    nares
    Specjalista AGD

jaro1862 napisał:
    nie wyrzuca bezpiecznika od zmywarki tylko od razu główny....

Główny czy RCD? Jak nie rozróżniasz, to daj foto tego "wywalanego" ;)

0
  • Pomocny post
    #7 06 Lut 2018 19:40
    Piotr2608

Poziom 38  

Czyli RCD - zadziałało zabezpieczenie przepięciowe.
    Do sprawdzenia elementy na upływność - po takim czasie pracy - do sprawdzenia grzałka.

0
  • #9 08 Lut 2018 09:36
    jaro1862
    Poziom 4  

Witam.
    Niestety nadal to samo, a dzisiaj ją wyciagnalem z zabudowy i jak przechylam leci z niej woda, czyli prawdopodobnie wyciek, który powoduje zwarcie...
    Pozdrawiam

0
  • #10 12 Lut 2018 10:51
    jaro1862
    Poziom 4  

Witam ponownie
    Po sprawdzeniu wszystkich wężyków w wycieku nie zlokalizowałem jego. Natomiast tacka od spodu była zalana wodą, a jeden wężyk wydawał się poluzowany, zsunięty, ale to prawdopodobnie od wentylacji... Po wysuszeniu wszystkiego zmywarka działa, ale skąd ta woda na dnie tacki?
    Pozdrawiam
    Szczególne podziękowania dla alanek 22
    Dzięki

0