Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z player.pl/vod.pl - Odtwarza reklamy, materiału już nie

TomekGZ 06 Lut 2018 16:41 8754 5
  • #1 06 Lut 2018 16:41
    TomekGZ
    Poziom 7  

Temat jest klasyczny i nie ja pierwszy mam z nim problem. Ale siedziałem nad tym kilka dni i wszelkie podawane sposoby u mnie nie zadziałały.

System to Vista 32-bit. Przeglądarka Chrome, ewentualnie Firefox.

Zaczęło się od przeniesienia systemu na inny dysk(stary padł, więc za jego pomocą nie mogę sprawdzić.) Chciałem obejrzeć kolejny odcinek Zakupu kontrolowanego, reklamy odtworzyły się, materiał nie(dotyczy to także odcinków wcześniejszych, które oglądałem). Pojawia się tylko czarny ekran, gdy poruszam myszką, to pojawia się pasek postępu i tytuł. Pasek mogę przesunąć, jeśli przesunę go do kolejnej reklamy, to ta zaczyna się odtwarzać. Wiem, że Vista, Chrome itd, to już nie jest najlepsze połączenie, ale do tej pory nie było żadnych problemów. Inna spraw, że na TVPVOD nie ma żadnego problemu. Nie ma też problemu na ... Onet, czyli w zasadzie na vod.pl. Teraz np, włączam Onet rano, leci reklama, a po niej materiał. Sprawdziłem więc ten materiał bezpośrednio na Vod.pl, oczywiście uruchamia się.

Próbowałem wszelkich porad, starsze, nowsze wersje Flasha, silverlighta, przestawianie portów, czyszczenie folderu PlayReady, uruchamianie przeglądarki jako administrator itd. Nic... Tu chyba chodzi o coś innego. Skoro jeden program się uruchamia, a drugi nie.

Napisałem wcześniej, że ewentualnie Firefox dlatego, że oglądnie na nim sobie darowałem, tam nie wyświetlają mi się nawet reklamy, od razu pojawia się info o błędzie, natomiast programy na Onecie wyświetlają się normalnie na małym ekranie, ale jeśli dam na cały, to zacinają się, tzn. w sensie klatkowania(na Chrome nie ma tego problemu). To chyba tak, żeby było śmieszniej. ;) A może to będzie jakąś wskazówką, chociaż ja sam Firefoxa sobie darowałem, bo tak było już wcześniej, no i na Chrome nie było problemów. Jeszcze zauważyłem(na chrome ), że niektóre filmy mają napis, że wymagają instalacji wtyczki ( i wydawałoby się, że to jest to, gdyby nie jedna "drobna" rzecz, czyli że na Zakupie kontrolowanym tego napisu nie ma...), po kliknięciu domagają się silverlight i oczywiście nie działają(mogę ją sobie instalować). Po wklejeniu linka do Firefoxa taki film działa... Te które wtyczki się nie domagają, działają na Chrome i na Firefoxie, ale na firefoxie się zacinają na pełnym ekranie. Nie wiem czy zwariować, ale pogubić się można na pewno. ;) Jeszcze sam spróbuję ostatni raz coś pokombinować, ale dzisiaj się po prostu już poddam. Może ktoś sobie poradził z tym problemem lub z tego co opisałem wyłania mu się jakiś obraz?

P.S Do serwisu pisałem, ale odpowiedzi raczej lakoniczne.

0 5
  • #2 06 Lut 2018 16:48
    safbot1st
    Poziom 43  

TomekGZ napisał:
    nowsze wersje Flasha, silverlighta

Jak uważasz. Który z tych dwóch ma odtwarzać Twój film?
    To było pytanie retoryczne.
    TomekGZ napisał:
    P.S Do serwisu pisałem, ale odpowiedzi raczej lakoniczne.

Serwis powinien Cię błagać, żebyś np. nie pisał na żadnym forum o problemach.
    Bo jak wyjaśnić użycie okrutnej aplikacji Silverlight.
    Czy Pan wie, co jest o niej napisane w sieci? Ano to, że jest niestabilna, nieaktualna i nie wspierana przez nic już chyba, dziurawa i narażona na ataki :D
    A jak Pan wyjaśni, sytuację, gdzie mój znajomy notorycznie oglądający VOD wezwał mnie do naprawy: na 100 milisekund pojawiało się okno na środku ekranu i znikało.
    Włączyłem HDtune, aby obciążyć dysk i zrobiłem zdjęcie monitora.
    Tuż przed wyświetleniem materiału filmowego pojawiało się okno "strona wykonała niedozwolony skrypt, który zostanie zatrzymany" (lub w podobnym brzmieniu).
    Należało kliknąć "Kontynuuj".
    A tak sprawdzam, czy choć reklamę zobaczę "z marszu":
    Jak widać mam uBlockOrigin wyłaczony. ;)

W komputerze za to z W8 VOD działa na FF. Ostatnio byłem wzywany, bo oczywiście były reklamy i po nich czarny ekran.
    Dokładnie nie pamiętam, ale dla odmiany coś z odblokowaniem flash na stronie było rozwiązaniem.

Ba. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że sam Flash jest przestarzały i np. taki YT się z niego... wycofuje...
    Ja się pytam, jak to ma działać, połatane, połamane i upadłe...?

I jeszcze dodatkowe info. Za czasów mojego naprawiania Silverlight (tfu, tfu, zgiń przepadnij), była tylko 1 wersja, która skutecznie blokowała starsze wersje i w dodatku strona bezczelnie prosiła o jego aktualizację. Ironia.

A Pamięta Pan jak strona TVP wyświetlała wszystkie materiały w Sliverlight.
    Przygniotła ich siła ludzkich serc ;) , po roku już silverlighta nie było. Zapewne TVP puknęło się w głowę odbierając więcej maili i telefonów od zdesperowanych widzów tudzież reklamodawców...

0
  • #3 06 Lut 2018 17:24
    TomekGZ
    Poziom 7  

Ja wiem, że to wszystko jest pokręcone, wycofywane i nie wiadomo co jeszcze, i pewnie gdyby to nie działało od dawna, to bym sobie darował myśląc może, że to nie ma prawa(np. u mnie) działać. Ale wiem, że to nie tylko u mnie i nie tylko na Viście... No i do tej pory działało, a nawet i częściowo nadal działa... Zastanawiam co się zmieniło i po której stronie.

0
  • Pomocny post
    #4 06 Lut 2018 17:26
    safbot1st
    Poziom 43  

Z porad, to musiałbym się przejść i sprawdzić sytuację na W8. Wziąłbym pod uwagę, że filmy odtwarzane "tymtym" mogą być w różnych formatach wideo w związku z czym może występować działanie tu, a niedziałanie - tam.
    Sprawdź gdzie masz jaką wersję Flasha. Pamiętać należy, że jak wiadomo Chrome w porównaniu z FF ma własne wbudowane wtyczki i sam je aktualizuje.

TomekGZ napisał:
    programy na Onecie wyświetlają się normalnie na małym ekranie, ale jeśli dam na cały, to zacinają się, tzn. w sensie klatkowania(na Chrome nie ma tego problemu)

Programy, czy reklamy? Wg. mnie opcja FF (zacinianie) to wynik braku akceleracji sprzętowej.
    CPU przy powiększaniu materiału do wysokiej rozdzielczości może się nie wyrabiać.

0
  • #5 06 Lut 2018 18:03
    linuks
    Spec od komputerów

Firefox-esr archlinux 64 bit wszystko działa bez problemów. Oczywiście silverlighta nie ma.
    Fotka z zakupu kontrolowanego.
    Pozdrawiam

0
  • #6 06 Lut 2018 18:31
    TomekGZ
    Poziom 7  

Flash instalowałem najnowszy, ale Chrome dla Visty już się nie aktualizuje od dawna i nie aktualizuje też Flasha( aktualizował do wersji 21 i taka jest) , co jednak do tej pory problemem nie było.

safbot1st napisał:
    Programy, czy reklamy? Wg. mnie opcja FF (zacinianie) to wynik braku akceleracji sprzętowej.

I reklamy i programy. Jedynym problemem jest tam(czyli na programach Onetu, które oglądałem) to przycinanie na pełnym ekranie na FF. Przy wyłączonej i przy włączonej akceleracji. Ale tego problemu nie ma na Chrome, więc samo to nie jest tak istotne.

0