Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz do pyłu gipsowego

bartek158 06 Lut 2018 17:50 3027 5
  • #1 06 Lut 2018 17:50
    bartek158
    Poziom 9  

Witam
    Potrzebuję kupić odkurzacz do szlifierki do gispu tzw. żyrafy. Zastanawiałem się nad STARMIX 1425 z otrząsaczem . W tym modelu aby skorzystać z otrząsacza trzeba wyłączyć odkurzacz i przerwać pracę. Spotkałem się w różnymi opiniami , na infolinii starmixa twierdzą że filtr zapycha się zwykle po 1 -2 minutach i do szlifowania gipsu przeznaczony jest droższy model ( 1435 ). Spoktałem się tez z opinią że przy szlifowaniu gipsu filtry dość rzadko w tym modelu się zapychają więc to nie jest problem jak raz na 15-20 min przerwie się na chwile prace. W wypożyczalni sprzętu zalecają z kolei stosowanie worków i wyłączanie tego otrząsania bo to rozrywa worki. Czy może wypowiedzieć ktoś kto pracuje na tego typu urządzeniach ? Jak często trzeba przerywać pracę w odkurzaczach z półałtomatycznym otrząsaniem ? Co byście polecili ? Cena max 2300 ale wolałbym wydać mniej.

0 5
  • #2 07 Lut 2018 12:00
    Piasek80
    Poziom 29  

https://www.narzedzia.pl/odkurzacz-dewalt-dwv902l,42994.html
    niestety w trybie pracy bezworkowej i takim dziadostwie jakim jest pył gipsowy z każdym będą podobne trudności.
    Do pyłu jednak powinien być worek chociażby z samej wygody jego opróżniania: łatwiej wypiąć i wyrzucić worek z zawartością niż opróżniać otwarty pojemnik z pyłem gipsowym.

0
  • #3 07 Lut 2018 13:19
    bartek158
    Poziom 9  

Dziękuję za odpowiedź czy ten odkurzacz DeWalt na czas oczyszczania filtra przestaje pracować? Bo z tego co czytałem to czyszczenie filtra włącza się co 15 sekund tylko nic nie było napisane czy odkurzacz może pracować w trybie ciągłym czy na czas czyszczenie filtru przestaje ciągnąć

0
  • #4 15 Kwi 2018 11:05
    RafZielak

Poziom 11  

Posiadam i używam w miarę regularnie odkurzacz Starmix ARDL 1435 i nie stwierdziłem jak dotąd najmniejszych nawet problemów z pracą czy to przy docieraniu gipsów (kurz/pył gipsowy) czy też z bruzdownicą (wycinanie rowków w ścianach wszelakich) czy szlifierkami oscylacyjnymi do drewna (pył/kurz drewniany).
    Mechanizm otrząsania filtrów jest głośny, bardzo głośny, ale i bardzo skuteczny. Czyszczenie/otrząsanie filtrów włącza się w zależności od spadku siły ssania, czasami co 5 sekund, czasami co 5 minut.
    Worek zastosowałem tylko raz, ten pierwszy, dostarczony z zestawem i stwierdzam, że to nie ma sensu, nie jest potrzebne.

0
  • #5 01 Lis 2018 21:59
    Potyczko
    Poziom 1  

Polecam Bosch gas 35, trochę kosztuje, ale będziesz zadowolony, na lata zapomnisz o workach, filtrach czy wymianie odkurzacza.
    Mam go z pięć lat i używam do wszystkiego w budowlance, gipsu, trocin, gruzu itp.
    Nigdy nie montowałem do niego żadnego worka, po,prostu odkurzacz sam się otrząsa z pyłu, po zapełnieniu gdy zrobi się naprawdę ciężki opróżniasz odkurzacz. Czasami czyszczę filtr przy opróżnianiu odkurzacza.
    System samoczyszczenia nie przerywa ssania, czyli pracujesz bez przerwy.
    Porządne końcówki, wąż ssący długi, rewelacyjny sprzęt do ciężkich zadań, nie żałuje ani złotówki na tego czołga!

0
  • #6 12 Lis 2018 18:14
    bartek158
    Poziom 9  

Kupiłem Starmixa i do pracy z bruzdownicą i gipsem wystarczy. Póki co działa bez problemów.

0