Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sztuczne obciążenie 1,0V - 30V 0,01A - 9,99A. Max. 60W R06 - China - recenzja

CMS 10 Mar 2018 11:27 8358 35
    hetm4n
    Level 20  
    CMS wrote:
    traax wrote:
    Niewiem jak panu pasowala ta obudowa ale jest ona zamała o 2mm na długość. Mowa o obudowie Z3A.

Przyjrzyj się uważnie zdjęciom 4 i 5 licząc od końca.

Widzialem. U mnie musze obciac pcb o 5mm po stronie wentylatora by sie zmiescila plytka miedzy sciankami.
  • Computer ControlsComputer Controls
    CMS
    Administrator of HydePark
    5mm to kawał rzeźby. Coś robisz źle. U mnie to była kwestia 1mm. Zwróć uwagę, że "panel przedni jest przesunięty maksymalnie w prawo, żeby nic mu nie zawadzało. To musi się zmieścić.
    Chyba że masz jakąś inną wersję płytki. Podaj wymiary swojej.
  • Computer ControlsComputer Controls
    endymion
    Level 14  
    Dotarł i mój egzemplarz, sprawuje się znakomicie.
    W wersji którą zamówiłem minimalny prąd jaki można ustawić to 0,2A - zapewne w ten sposób majfrendy rozwiązały problem o którym wspominał kolega:
    GrandMasterT wrote:
    W mojej wersji jest taki drobny mankament, że sam początek zakresu ustawień prądu - gdzieś do 0,15A - dość ciężko ustawić bo rzeczywisty prąd trochę "pływa" względem ustawionego.

Dodatkowa zmiana względem egzemplarza testowanego przez Autora wątku to podawanie średniego napięcia akumulatora po zakończeniu testu (a nie aktualnego).
    Wartość ta dla ogniw Li-ion jest wyświetlana dopiero po przekroczeniu ok.0,1Ah.
    Jest to przydatne gdy nie wiemy na jakie jest znamionowe napięcie ogniwa - 3,6 czy 3,7V. Ale trzeba pamiętać że ogniwa mocno zużyte będą to napięcie wyraźnie zaniżać.

Próbowałem też zmierzyć pojemność akumulatora samochodowego 12V/44Ah jednak przy prądzie 0,1C = 4,4A i napięciu nieco ponad 13V obciążenie pracuje na granicy dopuszczalnej mocy i radiator bardzo się grzeje.
    Pomiar ten odłożyłem do czasu poprawienia chłodzenia przy pomocy "przydasiów".
    przemek_a1
    Level 16  
    Wiem, że temat archiwalny ale może ktoś miał taki przypadek, że po podłączeniu zasilania na Jacka 13,4V oraz obciążenia też koło 13V pod styki z zielonej wtyczki wyświetla "error 6"?
    endymion
    Level 14  
    Tutaj masz listę błędów:
    Err1 Input Overvoltage
    Err2 Low Battery Voltage / No Battery Present / Reverse Polarity
    Err3 Battery ESR Too High / Cannot sustain selected discharge current
    Err4 General Failure
    Err6 Power Supply Voltage Too Low / Too High. Minimum 12v 0.5A.
    otP Overtemperature Protection
    Ert Temperature Sensor Failure / Temperature Too Low
    ouP Power Supply Overvoltage Protection
    oPP Load Power Protection

Więcej informacji masz pod tym linkiem:
    https://www.experimental-engineering.co.uk/2016/11/06/zhiyu-zbp30a1-electronic-dummy-load/