Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWT13620W - Dziura wewnątrz zbiornika

xcoyote 06 Lut 2018 19:19 231 1
  • #1 06 Lut 2018 19:19
    xcoyote
    Poziom 9  

Witam,
    Mam pralkę jak w temacie jakieś 9 lat. Przy obracaniu bęben zdaje się o coś obcierać i wydaje piski. Pierwsze podejrzenie padło na łożyska. Przy próbie dalszej diagnozy (myślałem że coś wpadło między bęben a zbiornik - lecz nic nie znalazłem) odkryłem dziurę wewnątrz zbiornika. Co ciekawe, zbiornik nie cieknie. W dziurę wchodzi mały palec, i po włożeniu czuć metalową płytę jakiś centymetr dalej.
    Electrolux EWT13620W - Dziura wewnątrz zbiornika
    Poza tym pralka normalnie pierze, tylko przy wirowaniu jest bardzo głośna.
    Pytania:
    1. Czy łożyska są faktycznie do wymiany?
    2. Co zrobić z tą dziurą?
    3. Dlaczego nie cieknie woda ze zbiornika?
    4. Czym może się skończyć dalsze użytkowanie tej pralki?

0 1
  • #2 06 Lut 2018 20:07
    mychaj
    Poziom 30  

Jak zdejmiesz boczne blachy to będzie widać w jakim stanie są łożyska i od strony napędu jak i biernej.
    Łożyska do tych pralek są fabrycznie osadzone w w takich nakrętkach z tworzywa wkręcane w obudowę na lewym gwincie .Wykręca się je w całości o ile się nie rozlecą.
    Zestawy masz na north.pl. Wymiana wymaga trochę cierpliwości i samozaparcia oraz narzędzi - gorzej jak się okaże że ośki już skorodowały.
    Woda nie będzie ciekła bo po prostu poziom wody nie sięga tak wysoko.
    Trzeba dojść do tego dlaczego tam jest dziura - ja stawiam gdzieś na korozje obudowy ( rdza puchła i w końcu pękła obudowa).
    Szuranie w pralce - ostatnio u teściowej okazało się że na grzałce nazbierało nitek, kamienia i bęben obcierał o ten syf.

0
  Szukaj w 5mln produktów