Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Movano 2.5 - Test przelewowy wtryskiwaczy

06 Feb 2018 19:24 1056 12
  • Level 19  
    Witam. Mam problem z oplem movano 2.5 , auto jak optycznie nie chcę odpalić pomaga tylko plak. Po podłączeniu komputera ciśnienie jakie osiąga podczas kręcenia to 100bar. Zrobiłem też przelewowy wtryskiwaczy przyrządem jak na foto, po około 1,5min pracy na biegu jałowym dwa pierwsze wtryski napełniony męzurki do pełna , trzeci do połowy a czwarty 80%. Może ktoś podpowiedzieć czy to dobry wynik.
  • Level 22  
    Raczej im mniej i im bardziej zbliżone do siebie wyniki, tym lepiej...
  • Level 29  
    kisiol wrote:
    Witam. Mam problem z oplem movano 2.5 , auto jak optycznie nie chcę odpalić pomaga tylko plak. Po podłączeniu komputera ciśnienie jakie osiąga podczas kręcenia to 100bar. Zrobiłem też przelewowy wtryskiwaczy przyrządem jak na foto, po około 1,5min pracy na biegu jałowym dwa pierwsze wtryski napełniony męzurki do pełna , trzeci do połowy a czwarty 80%. Może ktoś podpowiedzieć czy to dobry wynik.

Nie nie jest dobry, wtryski najlepiej do wyciągnięcia i sprawdzenia na stole. Pozdrawiam
  • Level 19  
    Wtryski zostały wyjęte, spec stwierdził że są dobre. Patrząc na filmiki jak robią test przelewowy ,to takie męzurki w 10min nie mogą napełnić. Ja po 1.5.min już miałem pełne, dla tego mnie to zastanawia.
  • Level 20  
    kisiol wrote:
    Wtryski zostały wyjęte, spec stwierdził że są dobre. Patrząc na filmiki jak robią test przelewowy ,to takie męzurki w 10min nie mogą napełnić. Ja po 1.5.min już miałem pełne, dla tego mnie to zastanawia.

Od czego ten "spec" i na podstawie czego tak twierdzi ?
  • Level 19  
    Facet niby zajmuje się naprawa wtryskiwaczy, a na jakiej podstawie twierdzi nie wiem. Powiedział że są dobre.
  • Level 20  
    kisiol wrote:
    Facet niby zajmuje się naprawa wtryskiwaczy, a na jakiej podstawie twierdzi nie wiem. Powiedział że są dobre.

Na podstawie Twojego testu tak jak wyżej już padło można stwierdzić, że wtryskiwacze nie są dobre. Pomiędzy nimi jako dopuszczalną uważa się różnicę 30%. Jaka była u Ciebie sam sobie odpowiedz.
  • Level 19  
    Wtryskiwaczy jeszcze są na stole, zawiozę jeszcze do innego fachowca.
  • Level 19  
    I to jest konkretna odpowiedź. Jutro zawiozę do Bosch Services.
  • Level 29  
    kisiol wrote:

Nie ma czegoś takiego jak się "zna". W profesjonalnym serwisie otrzymujesz wydruk z maszyny testowej i od razu widać czy dany wtryskiwacz jest sprawny czy też nie. Z doświadczenia wiem, że te wtryskiwacze będą kompletnie zniszczone, albo wymiana na nowe ewentualnie regeneracja, niestety stary diesel = kosmiczne koszta serwisu;)
  • Level 19  
    Wtryski oddane do service Bosch mają sprawdzić i dać znać co z nimi. Ale też mi się wydaje że są uszkodzone , strasznie dużo paliwa szło na przelew.
  • Moderator of Cars
    Im więcej paliwa ucieka na przelew, tym pompa ma trudniej zbudować prawidłowe ciśnienie do rozruchu, przy ograniczonej prędkością rozrusznika niewielkiej prędkości obrotowej. A wbrew pozorom te pompy jakiejś kosmicznej wydajności nie mają. Wystarczy zobaczyć, ile trzeba się nakręcić w przypadku zapowietrzenia, zanim wypchnie powietrze i napompuje zasobnik.