Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] HDD Samsung czy Seagate - używany

Savek 06 Feb 2018 20:09 645 13
    Savek
    Level 15  
    Witam.

Posiadam dwa dyski 320 GB. Jeden Seagate, a drugi Samsung. Z tego co poczytałem wygląda, że to ten sam typ dysku tylko z innym logo.
    Oba mają przepracowane ok 10tys. h.
    Który ma lepsze parametry, może dłużej popracować?
    HDD Samsung czy Seagate - używanyHDD Samsung czy Seagate - używany
    Pedros050
    Level 43  
    Witam. Według mnie to Samsung.
    Savek
    Level 15  
    PITERRR wrote:

A czym jest lepszy od Seagate?
    Savek
    Level 15  
    Savek wrote:
    PITERRR wrote:

A czym jest lepszy od Seagate?

Kolego PITERRR, czy mogę poprosić o odpowiedź?
    Pedros050
    Level 43  
    @Savek Mam Samsunga i chodzi mi parę lat nie grzeje się jak Seagate i jest mniej awaryjny.
    Savek
    Level 15  
    PITERRR wrote:
    @Savek Mam Samsunga i chodzi mi parę lat nie grzeje się jak Seagate i jest mniej awaryjny.

OK, rozumiem. Jeżeli chodzi o te dwa modele, to wydaje mi się, że oba są jednakowe. Seagate robił dyski dla Samsunga później przejął produkcję dysków od Samsunga.

Więc tak naprawdę, to już nie ma dysków Samsunga.

Ale oba te dyski są stare i dlatego podałem wydruk ich parametrów, bo nie znam się na tym i nie wiem co można z nich odczytać?
    Pedros050
    Level 43  
    Jeszcze można na nich system postawić. Aż tak źle nie wygląda SMART.A co do Samsunga to jeszcze idzie spotkać nowe zapieczętowane parte 500GB 3.5"
    Savek
    Level 15  
    PITERRR wrote:
    Jeszcze można na nich system postawić. Aż tak źle nie wygląda SMART.A co do Samsunga to jeszcze idzie spotkać nowe zapieczętowane parte 500GB 3.5"

OK, na obu był system WIN7, ale to są 2,5" i takie potrzebuje :)
    Pedros050
    Level 43  
    Tak wiem że to są 2.5" Pisałem że idzie spotkać 500GB Samsungi 3.5"Nowe. A ty potrzebujesz ten sam model tych 2.5"i pojemność czy może większa?
    Savek
    Level 15  
    PITERRR wrote:
    Tak wiem że to są 2.5" Pisałem że idzie spotkać 500GB Samsungi 3.5"Nowe. A ty potrzebujesz ten sam model tych 2.5"i pojemność czy może większa?

Chyba nie zrozumiałeś mojego pytania. Przeczytaj na początku postu.
    Posiadam dwa dyski 320 GB i chciałbym wiedzieć, który ma lepsze parametry, może dłużej popracować? Nie chcę kupować nowego dysku !!! ;)
    Savek
    Level 15  
    OK, napisałeś, ale nie podałeś przyczyn związanych z moimi dyskami. Pytałem o ocenę parametrów, a nie o to czy Ci się dysk grzeje czy nie. Napisz co sądzisz o parametrach moich dwóch dysków.
    Savek
    Level 15  
    Dzięki za reklamę Samsunga, ale założyłem Seagate (Samsung w zewnętrznej kieszeni grzał się, że można się było poparzyć).
    Podając S.M.A.R.T liczyłem na coś więcej niż kryptoreklamę.