Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Lanos zaświeciła się kontrolka AIR BAG

15 Sie 2005 11:25 10743 5
 • Poziom 9  
  Pewnego dnia zaświeciła mi się kontrolka poduszek w lanosie i teraz świeci się cały czas. Rozmawiałem z mechanikiem i on powiedział że to się często zdarza i że treba wymieniś sterownik. Czy nie ma innego wyjścia, to znaczy wykasowania jakiegoś błędu lub zresetowania komputera, czy to pomoże.
  Dziękuje.

  Acha, czy taki sterownik można zregenerować.
 • Poziom 12  
  jedyne sensowne wyjscie jakie widzę to wizyta w ASO
 • Poziom 13  
  bardzo często to się zdarza,jedynym ratunkiem jest wizyta w serwisie
 • Poziom 11  
  Proponuje wizyte w serwisie i to jak najszybciej!!! Nieodpalający airbag podczas wypadku to problem - odpalający w czasie normalnej jazdy to supre problem. Przed wizytą w serwisie proszę sprawdzić czy przypadkiem nie jest wyłączony airbag pasażera (nie wiem jak w lanosie, ale u mnie po wyłączeniu airbagu pasażera(przełącznik pod deską z prawej strony) świeci się kontrolka informująca o tym fakcie
 • Poziom 14  
  Witam
  Tylko serwis diagnoza kompem po kodzie błędu będzie wiadomo co padło np. odpinałeś liczniki na włączonym alumlatorze to komp zapamięta to i pali się kontrolka może być uszkodzona wiązka w kierownicy i nie ma przejścia lub za szybko wiechałes w dziurę . Ale to tylko serwis i wcale sterownik nie musi być do wymiany ja miałem uszkodzony placek w kierownicy i jeździłem z nim przez 2 lata załatwiłem nowy i kontrolka mi się nie pali.
  Pozdrawiam
 • Poziom 14  
  [quote="K.Krol"]Pewnego dnia zaświeciła mi się kontrolka poduszek w lanosie i teraz świeci się cały czas. Rozmawiałem z mechanikiem i on powiedział że to się często zdarza i że treba wymieniś sterownik. Czy nie ma innego wyjścia, to znaczy wykasowania jakiegoś błędu lub zresetowania komputera, czy to pomoże.
  Dziękuje.

  Acha, czy taki sterownik można zregenerować.[/quoteRegenerowac wszystko mozna . Lecz czesto w Daewoo zapalają sie air bag z powody niskiego napiecia akumulatora ale czasami lanosy łapią bład z kodem 31 wtedy nalezy regenerowac sensor bo sensor widzi tak jak by wykrył uderzenie może to być niewielkie uderzenie przy małej predkości gdy nie odpala sie poduszek a sensor sie blokuje pozdrawiam