Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volkswagen Polo IV 9n oświetlenie przycisku zmiany obiegu powietrza

07 Lut 2018 08:43 1839 4
  • Poziom 13  
    Witam. W wyżej wymienionym aucie zauważyłem, że przy przełączaniu zmiany obiegu powietrza z zewnętrznego na z kabiny i odwrotnie przycisk ze strzałką, który jest za to odpowiedzialny świeci się jednakowo takim samym światłem jak reszta (np. cyfry przy pokrętłach). Sytuację obrazuje załączone zdjęcie. Jak to naprawić? Siedzi tam jakaś żarówka? Trzeba zdejmować cały panel, tzn. całą maskownicę z przodu z radio, kratkami nawiewu itd. czy może ten przycisk jest na zatrzaski i da się go jakoś wypiąć? Pod spodem, trochę dalej od panelu są dwie śruby.

Volkswagen Polo IV 9n oświetlenie przycisku zmiany obiegu powietrzaVolkswagen Polo IV 9n oświetlenie przycisku zmiany obiegu powietrza
  • Poziom 15  
    Pod środkowym pokrętłem powinna być żarówka odpowiedzialna za podświetlenie całego panelu. Wystarczy odciągnąć pokrętło. Zmiana koloru przycisku z pewnością wymaga zdjęcia panelu i dokonania jakiś tam "modyfikacji".
  • Poziom 13  
    Chciałem, żeby ten przycisk mi komunikował, w którym trybie jest. Liczyłem, że jest z tym jak np. z podgrzewaniem tylnej szyby. Przycisk też jest w takim kolorze, a gdy go nacisnę zmienia kolor na żółty. Czyli tak poprostu jest fabrycznie? Jeden żarówka oświetla całość równomiernie?
  • Poziom 13  
    Sprawa wyjaśniła się. Natrafiłem na wzmiankę, że są wersje, w których nawiew wewnętrzny nie działa w trybie dmuchania na szybę. Na pozostałych 3 normalnie działa. Przycisk też zmienia kolor na żółty. Błahostka, jednak nie zwróciłem na to uwagi, bo mam go od jesieni i korzystałem najczęściej z nawiewu na szyby.