Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Renault Magnum 460 DXI 2009 r - Błąd MID128 PSID89 FMI5 ograniczenie mocy

07 Feb 2018 11:19 2091 6
 • Level 5  
  Witam, proszę o pomoc w rozszyfrowaniu błędu MID128 PSID89 FMI5 , wiem że dotyczy on wtryskiwacza AdBlue ale zastanawia mnie co oznacza FMI5 , wyskakuje razem z błędem: MID128 PSID42 FMI14 . Auto jest w trasie, ma ograniczoną moc, nie pobiera AdBlue i niewiem czy zamawiać wtryskiwacz czy może przyczyna jest inna?
 • Helpful post
  Level 22  
  PSID 42 (czyli przerwa w dozowaniu) jest wynikiem pierwszego błędu. FMI 5 w przypadku pierwszego błędu oznacza "otwarty obwód lub niski prąd".
 • Level 5  
  Dzięki wielkie za szybką odpowiedź, mam jeszcze pytanie, auto mam w trasie, czy po założeniu nowego wtryskiwacza będzie wymagana jego komputerowa adaptacja czy nie jest to konieczne i może jechać dalej?
 • Level 5  
  Witam ponownie, nadal poszukuję pomocy w temacie, ponieważ wymiana wtryskiwacza nie rozwiązała problemu, więc wtryskiwacz jest ok i problem leży gdzie indziej, przewody są drożne, filtr AdBlue wymieniony, wtyczka w pompie AdBlue i gniazdo czyste ale na cewkę wtryskiwacza nie idzie napięcie, być może ktoś wie gdzie szukać przyczyny?
 • Helpful post
  Level 1  
 • Level 5  
  Dzięki za pomoc, temat zamykam, bo ostatecznie auto wylądowało u mechanika i problem jest rozwiązany. Była uszkodzona instalacja.
 • Level 5  
  Dzięki za pomoc, temat zamykam, bo ostatecznie auto wylądowało u mechanika i problem jest rozwiązany.
  Dodano po 3 [minuty]:
  Auto zrobione w warsztacie w Gniechowicach, była uszkodzona instalacja.