Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płaski przycisk (włącznik) chwilowy do mini-wiertarki 40W

puchan 07 Feb 2018 16:08 1158 5
    puchan
    Level 14  
    Chciałbym sobie zrobić mini-wiertarkę (dremel itp.) z silnika drukarki 24V. W zasadzie już mam wszystko tylko nie mam włącznika. A chciałbym żeby był płaski umieszczony na zew. obudowy pod palcem wskazującym lub kciukiem . Zwykły długi nie wejdzie bo tam gdzie mam palucha do włączania jest silnik pod spodem. Znalazłem za alegro płaskie włączniki ale wszystko małej mocy SMD, ok. 12V i 0,2A. Silnik do mojej wiertarki bierze pod obciążeniem do 40W (popularny C6464 lub Mitsumi M36N-3E).

I jeszcze jedno pytanie odnośnie kondensatora na stykach silnika. Widziałem coś takiego na jutubie i nie wiem po co to jest. Chcę silnik podpiąć bezpośrednio do zasilacza z tej samej drukarki 24V 0,5A.
    HD-VIDEO
    Level 42  
    Przycisk SMD, a ten steruje tranzystor np. MOSFET a ten załącza silnik

Silnik 40W to nie zasilacz 0,5A
    puchan
    Level 14  
    Czyli jakiś prosty układ. A można prosić o jakiś prosty schemat co do której nóżki.
    Zasilacz jest z tej samej drukarki co silnik. Chyba, że ten silniczek jest słabszy niż to co znalazłem w zamienniku Mitsumi (wszystkie wymiary się zgadzają).
    Ten mój to C6464-60002 od HP 640 i żadnych parametrów na nalepce. Niestety nie pamiętam jak był podłączony, przez jakie układy.
    pitsky
    Level 13  
    microswitch - po wyprostowaniu wyprowadzeń przykleiłem na termogluta do silnika i używam od wielu lat.
    puchan
    Level 14  
    pitsky wrote:
    microswitch - po wyprostowaniu wyprowadzeń przykleiłem na termogluta do silnika i używam od wielu lat.

I nie spalił się? Silnik pewnie mały. Ja na razie douczam się podstaw z elektroniki i szukam jak podłączyć silnik 40W do małego włącznika. Znalazłem coś o sterowaniu silnikiem przez jakieś arudino i jest tam o tym, że powinno się to robić przez tranzystor NPN. Rozumiem, że zamiast bazy arudino daję ten przycisk typu pizdrygałek i będzie działać...
    Płaski przycisk (włącznik) chwilowy do mini-wiertarki 40W