Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Altus 300 - wiem, że to już było, ale...

heavy184 07 Lut 2018 16:14 3663 6
 • Witam.
  Mój pierwszy projekcik - znowu Altusy, ale jak dla mnie (nie jestem audiofilem, a słucham metalu) to Altusy są wprost idealne. Ale do rzeczy -
  Budy są w trakcie prac.
  Zamieszczam parę fot z postępu na dzień dzisiejszy:

  Altus 300 - wiem, że to już było, ale...Altus 300 - wiem, że to już było, ale...Altus 300 - wiem, że to już było, ale...Altus 300 - wiem, że to już było, ale...Altus 300 - wiem, że to już było, ale...Altus 300 - wiem, że to już było, ale...Altus 300 - wiem, że to już było, ale...Altus 300 - wiem, że to już było, ale...Altus 300 - wiem, że to już było, ale...Altus 300 - wiem, że to już było, ale...

  Wymiary wewnętrzne:
  85x35x30 czyli ok. 90l, po odjęciu wytłumienia i komory na GDM pozostaje ok. 70 l
  Bass Reflex 2x 76x155 na kolumnę
  Plyta MDF 25
  Jak na razie są w surowym fornirze, który będzie prawdopodobnie woskowany, fronty i tyły lakierowane.
  Co do głośników - mam GDM 18/80 i GDWK 10/80/26, co do GDN - myślę o zakupie 30/120/3 KOBALT i tu mi się zaczyna problem i prośba odnośnie zwrotnicy pod te przetworniki. Co prawda - można byłoby założyć oryginalną zwrotnicę z 300, ale to na pewno nie będzie już to samo (inne przetworniki); poza tym nie ma się co okłamywać - zwrotnice z 300 nie są cudem techniki. Wprawdzie z kolegą, który "troszkę" się na tym zna, po godzinnych przeszukiwaniach forum, wykminił taką zwrotnice, ale czy ona zagra w tym zestawie... Wolałbym zaczerpnąć w tej kwestii informacji od Was:

  Altus 300 - wiem, że to już było, ale...

  Oto ten projekcik zwrotnicy.
  Pozdro

  Update
  Prace się powoli posuwają do przodu paczki już prawie skończone. Front Antracyt metalik ,fornir dąb czarno -srebrny. Wszystko polakierowane jeszcze tylko polerka lakieru i montaż głośników .
  Plany się troszku zmieniły -udało mi się okazyjnie załatwić 2 GDN 30/80/4 wiec zamiast kobaltów pójdą te głośniczki.Co do zwrotnicy to widzę ze nikt nie chce nic pomoc wiec pójdzie na razie zwrotnica z 300 a potem zobaczymy --może ktoś cos doradzi
  Parę nowych fotek
  Altus 300 - wiem, że to już było, ale...
  Altus 300 - wiem, że to już było, ale...
  Altus 300 - wiem, że to już było, ale...
  Altus 300 - wiem, że to już było, ale...
  Altus 300 - wiem, że to już było, ale...
  Altus 300 - wiem, że to już było, ale...


  Pozdro All

  Fajne! Ranking DIY
  Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  O autorze
  heavy184
  Poziom 2  
  Offline 
  heavy184 napisał 2 postów o ocenie 5, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
 • #2
  danonz
  Poziom 15  
  Paczki bardzo ładne, ale zastanawia mnie dlaczego ludzie przy podróbkach Altusów zmieniają pozycje głośników w jednej kolumnie na przeciwną. Przecież oryginalnie w altusach głośniki zawsze "idą" w lewo, po prawej bas refleks. Tutaj jedna kolumna inna od drugiej, i według mnie dziwnie to wygląda.
 • #3
  goldi74
  Poziom 43  
  W ten sposób kolumny są symetryczne względem słuchacza. Ta "jednakowość" Altusów, Altonów i podobnych jest z punktu odsłuchowego ich wadą. Obecnie produkowane Altusy są już symetryczne czyli jest lewa i prawa kolumna (umownie).
 • #5
  lechita
  Poziom 13  
  Ja nie widzę żadnej wady w ,,asymetrii kolumn". Asymetrię może robić słuchacz różnie siadając.
  Zresztą Tonsil robił dobre kolumny i dobre przetworniki. A teraz robi jeszcze lepsze. To firma z długoletnią tradycją, a ci, którym Tonsil przeszkadza, to albo konkurencja, albo krytukujący dla zasady.
  Ja Altusy bardzo lubię i zawsze pozostanę przy Tonsilu, nie krytykując innych producentów. Zamiast krytykować, nie kupuję.
 • #6
  lechita
  Poziom 13  
  Jak widać kolega od kolumn zamilkł na temat kolumn i zwrotnic. Nie dziwię się, że trudno cokolwiek doradzić, ponieważ obliczanie kolumn jest sprawą trudną i zawsze indywidulaną jeśli chodzi o ,,słyszany dźwięk''.
 • #7
  heavy184
  Poziom 2  
  Hej
  Sorki panowie, że tak długo czekaliście, ale miałem straszny młyn,..... Praca ,remont domu i ....nowy projekt, który mnie całkowicie pochłonął.
  Kolumienki (jak dla mnie) grają wyśmienicie. Wiem, że metal nie jest dla wielu wyznacznikiem dobrej muzy, ale ja na nowych kolumnach poczułem ze stare kawałki metaliki czy slayer dostały nowego życia. Przesyłam parę fotek, co do zwrotnicy to podeśle później, są już zamontowane i nie mam czasu rozbierać kolumn, a nie zrobiłem przy ich wykonywaniu.
  Altus 300 - wiem, że to już było, ale... Altus 300 - wiem, że to już było, ale... Altus 300 - wiem, że to już było, ale... Altus 300 - wiem, że to już było, ale...

  Pozdrawiam