Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Ignis FH - uszkodzona wiązka - Swift ma podobną ?

07 Lut 2018 18:38 408 2
  • Poziom 9  
    Dzień dobry,
    Kupiłem auto z Niemiec. Suzuki Ignis FH '00, 1.3 Pb. Po naprawie uszkodzeń mechanicznych doprowadzam resztę to stanu pozwalającego używać samochodu jako typowego woła roboczego (choć dostał całe nowe zawieszenie....).
    Sytuacja wygląda następująco:
    Ktoś grzebał przy elektryce - i to na tyle że po włożeniu brakującego bezpiecznika świeci deska, piszczy głośnik i świecą światła postojowe bez włożonego kluczyka. Nie działa podświetlenie tablicy, podświetlenie deski i tylne świtała. Co ciekawe, stop, wsteczny i migacze działają, z przodu nie działają postojowe.
    Jakkolwiek to brzmi chcę poprowadzić nowy przewód od przednich świateł mijania do tylnych i do podświetlenia tablicy i deski rozdzielczej. Mam wątpliwości czy jakiś elektryk podejmie się naprawy wiązki ze względu na brak schematu (tak sądzę) i ogólną "rzadkość" auta, choć pewnie instalacja nie jest skomplikowana.
    Moje pytania są dwa:
    Czy może jakieś inne auto ma bliźniaczą instalację która pomogłaby w naprawie?
    Macie jakieś sprawdzone porady/sposoby jak ugryźć ten problem ?
    Gdyby był dostępny schemat to wolałbym żeby elektryka była zrobiona tak jak należy - bez druciarstwa...

Z góry dzięki za wyrozumiałość
  • Poziom 27  
    W japończykach pod maską są dwa bezpieczniki od lewych i prawych pozycyjnych, reszta usterek ja myśle że każdy elektryk ogarnie bez problemu, robienie obejścia od świateł mijania jest daremne trzeba doprowadzić elektryke w oryginał.
  • Poziom 9  
    Chcę się dowiedzieć czy np. w Swifcie III jest podobna instalacja jak w Ignisie ? Lata produkcji są podobne... Może ktoś z Was się z tym spotkał ?