Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Hotpoint Ariston LFT 3204 - resetowanie błędu po naprawie

darekboj 07 Lut 2018 19:06 543 7
  • #1 07 Lut 2018 19:06
    darekboj
    Poziom 3  

Zmywarka Hotpoint Ariston LFT 3204 -Po intensywnym użytkowaniu padła mi pompa wymieniłem. Mam problem ze zresetowaniem błędu po naprawie, w dalszym ciągu sygnalizuje awarię. Krótkie pip co kilka sekund. Bardzo proszę o pomoc.

0 7
  • #2 07 Lut 2018 20:38
    stiff12
    Poziom 19  

Wyłączenie z sieci wtyczki na kilka minut spróbuj. Robiłeś?
    Jakiś błąd wyświetla?

2
  • #3 08 Lut 2018 16:44
    darekboj
    Poziom 3  

Zmywarka od jakiegoś czasu gorzej myła jakby woda lała się pod mniejszym ciśnieniem w końcu padła. Wywnioskowałem, że to pompa. Po wymontowaniu okazało się to prawdą. Kupiłem nową i zamontowałem. Teraz po włączeniu uruchamia się pompa wypompowująca wodę i na tym koniec (coś tam cyknie w środku dwa razy i włącza się alarm)... Powinien otworzyć się elektrozawór i pobierać wodę, ale tego nie robi. Może coś po drodze popsułem? Żadnego błędu nie wyświetla.

0
  • #4 08 Lut 2018 18:52
    stiff12
    Poziom 19  

No to do wyczyszczenia zawór hydrostatu. Wiesz jak się za to zabrać, najpierw otwieramy płytę prawą zmywarki i czyścimy cały zawór dopływu wody.

1
  • #5 09 Lut 2018 10:48
    darekboj
    Poziom 3  

Rurka doprowadzająca wodę do hydrostatu była drożna tak samo jak i hydrostat sprawdziłem wydaje się być ok. Wysuszyłem, zamontowałem.
    Zmywarka w dalszym ciągu nie działa.
    Mam pytanie czego dotyczy kod 3 i 6 (gdy wczoraj próbowałem coś wyklikać na guzikach to te kody się pojawiły, samoczynnie żaden kod się nie pojawił)

0
  • #6 11 Lut 2018 17:01
    darekboj
    Poziom 3  

Halo, może mi ktoś pomóc z tą zmywarką. Jeszcze parę dni i żona się że mną rozwiedzie.

0
  • #7 11 Lut 2018 17:53
    skryn
    Admin grupy AGD

darekboj napisał:
    Zmywarka od jakiegoś czasu gorzej myła jakby woda lała się pod mniejszym ciśnieniem w końcu padła. Wywnioskowałem, że to pompa. Po wymontowaniu okazało się to prawdą. Kupiłem nową i zamontowałem. Teraz po włączeniu uruchamia się pompa wypompowująca wodę i na tym koniec (coś tam cyknie w środku dwa razy i włącza się alarm)... Powinien otworzyć się elektrozawór i pobierać wodę, ale tego nie robi. Może coś po drodze popsułem? Żadnego błędu nie wyświetla.

Zamontowałeś poprawny indeks pompy?
    Daj zdjęcie tabliczki znamionowej oraz indeks części zamontowanej.
    Po naprawie nic nie powinno się resetować w maszynie, w sensie starego błędu.

0