Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gwizd w głośnikach z gniazda minijack z TV i Evobox.

Davvvi 07 Lut 2018 19:27 417 3
  • #1 07 Lut 2018 19:27
    Davvvi
    Poziom 27  

Witam. Mam kłopot. Mam głośniki 5.1, a dokładnie 3.1. Gdy podpinam je do TV gwizdu nie ma. Ale gdy podłączę TV bądź Evoboxa do karty dźwiękowej pod LineIN jest dźwięk i Slychać gwizd. Podłączałem pod dwie karty dźwiękowe i na obu jest to samo. Aly gdy z Evoboxa puszczę sygnał z optycznego do konvertera i z optycznego mam analogo. Podłączam do karty dźwiękowej w ten sam sposób i gwizdu nie ma. Więc karty dźwiękowe są sprawne. Od czego może pojawiać się gwizd? Jak go zlikwidować?

0 3
  • #2 08 Lut 2018 00:22
    keseszel
    Poziom 26  

Obstawiam, że gwizd pojawia się z powodu połączeń masy. Bądź coś Ci się przedostaje na wejście, raczej związane z zasilaniem. Mój tok rozumowania- podłączam laptopa pod wieżę. Wyje jak.. rozebrałem wtykę, sprawdziłem.. Czysto. Odłączyłem od zasilania z sieci , tylko bateryjne.. Cisza.. tak samo z telefonem.. Mój domysł.. Wg mnie masz kiepski zasilacz pod który podłączasz i on sieje syf.. Ale to tylko mój domysł.

0
  • #3 08 Lut 2018 05:50
    Davvvi
    Poziom 27  

Wcześniej podłączałem pod inny komputerek z tymi samymi kartami dźwiękowymi i też gwizdało. Karty zasilane z USB. Tylko dlaczego nie gwiżdże z optycznego? Wkońcu sygnał idzie do konvertera i potem także przez minijacka. Może konwerter ma jakiś filtr? Tylko jaki?

0
  • #4 08 Lut 2018 06:31
    keseszel
    Poziom 26  

Jeden z moich pomysłów, nie wiem czy dobry zaznaczam.. Czy można podłączyć słuchawki zamiast głośników? Czy gwizdałoby na słuchawkach... Wtedy wiesz, że to albo sprzężenie albo coś się przenosi albo masz jakieś wzmacniane zakłócenia.. Więcej pomysłów nie mam..

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo