Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes sprinter 312 2.9 1999 - Sprinter nie odpala na ciepłym

07 Lut 2018 20:18 1509 9
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich, mam problem z moim mercedesem sprinterem 312 silnik 2.9 1999rok. Mianowicie samochód działa bez problemów do czasu aż przejedzie dłuższą trasę. Po minimum godzinnej jeździe oraz próbie ponownego rozruchu samochód kręci, natomiast nie jest w stanie odpalić. Sytuacja wygląda tak że muszę odpalać go kilka razy aż coś wkoncu zaskoczy i samochód pali do strzału(tak jakby jakiś przekaźnik nie zawsze zwierał) podejrzewam ze klamka zapada podczas przekręcenia na rozruch i wtedy albo coś zaskoczy albo nie. Napewno nie jest to problem z pompą lub wtryskami tylko raczej elektronika. Dodam też, że istnieje spore prawdopodobieństwo związku z nawiewami(odnoszę wrażenie ze jak mam włączane intensywne grzanie podczas jazdy to problem pojawia się częściej. Tak jakby coś się nagrzało i wtedy np mniej przewodziła cewka). Na zimnym sytuacja nigdy się nie pojawiła
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 3  
    Mechanicznie wszystko zostało sprawdzone, cały obwód świec żarowych również niedawno był sprawdzany jakikolwiek związek mógłby mieć z tą usterką
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 3  
    Niestety nie jestem w stanie tego sprawdzić ponieważ usterka występuje bardzo sporadycznie po dłuższych trasach, np po szybkim załadunku u klienta. dodam tez ze jest to wersja sprintera z dwoma akumulatorami
  • Poziom 11  
    Podłączałeś interfejs ? są jakieś błędy ?
  • Poziom 15  
    Podobny problem przerabiałem dwa razy przy takim modelu.
    W pierwszym przypadku uwalony był przekaźnik pod fotelem kierowcy.
    W drugim problemem był komputer silnika (pod akumulatorem za lewą lampą)
  • Poziom 3  
    Witam, komputer wykazal błąd czujnika wału korbowego, czy ktoś się orietuje gdzie znajduje się ten czujnik?
  • Poziom 11  
    Powinieneś znaleźć go nad rozrusznikiem na łączeniu silnika ze skrzynią .