Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć telewizorek lcd jako monitor do komputera??

15 Sie 2005 12:22 2387 4
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie!
    Mam mały problem, chcę pdłączyć mały telewizorek lcd (7') ale nie przez wyjście analogowe, tylko np. przez wyjście z karty graficznej komputera jak zwykły monitor. Telewizorek nie jest wyposarzony w wejście cyfrowe. Czy ktoś z Państwa może ma jakiś pomysł w jaki sposób tego dokonać.
    Widziałem na Allegro nawet telewizorki lcd podłączane pod usb do komputera.
    Nie mam niestety praktyki z tego typu sprzętem, rozdzielczści jakie się uzyskuje z wyjścia karty tv-out nie są wystarczające do odczytania np tekstu.
    W jaki sposób mozna uzyskać rozdzielczść wystarczającą do np. przeglądania stron Internetwych na zwykłym telewizorku lcd. Chyba jest t możliwe, np. w palmtopach wielkość wyświetlacza jest bardzo podobna.
    Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
  • Poziom 24  
    Palma podłączysz do zewnętrznego monitora. Są specjalne kart na CF'a na SD się nie spotkałem. Lecz zewnętrznego sygnału (np z wyjscia karty graficznej) raczej nie podłączysz (przynajmniej jak długo mam palma nie słyszałem o niczym takim).

Pozdrawiam
  • Poziom 40  
    Na USB 2.0 można podłączyć ale tylko tuner TV zewnętrzny aby oglądać na monitorze od PC obraz telewizyjny ale za pomocą komputera, są też takie co można to robić bez udziału komputera ale mają wyjście do podłączenia monitora PC. W tym wypadku czy to LCD 7" czy większy lub normalny TV to bez wyrażnej straty jakości nie da się tego wykonać, bo jak by to było takie proste to by wszyscy używali telewizory do PC.
  • Poziom 2  
    Witam
    Sam pomysł podłączania telewizora do komputera w celu innym niż oglądanie filmu wydaje mi się nieco śmieszny.
    Z uwagi na fakt iż obraz telewizyjny jest wyświetlany z bardzo małą rozdzielczością nie ma możliwości uzyskania dobrego obrazu z komputera niezależnie od tego jak zostanie on podłączony.
    Zastosowana w siedmio calowym telewizorku matryca chyba będzie miała mniejszą rozdzielczość niż najgorsza rozdzielczość wyświetlanego przez komputer obrazu (600x400).
    Co najwyżej będzie można oglądać obrazki lub filmy jeśli ktoś poradzi sobie z różnicą częstotliwości odchylania poziomego która w TV wynosi trochę ponad 15kHz a w komputerze conajmniej 30 kHz ale i tak jakość będzie prawie identyczna jak z wyjścia TV out.

Pozdrawiam
    cedwar
  • Poziom 11  
    Witam
    Rozwiązałem ten problem sprzedając ten telewizorek LCD 7" bo nie można było używać go jako monitor do laptopa jedynie można było oglądać filmy i kupiłem nowy z Allegro HAMI 8" ma wszystkie funkcje również VGA i teraz jest idealnie zarówno do normalnej pracy jak i do filmów. Telewizorek pracuje nawet w rozdzielczości WXGA, jest rewelacja i ma wbudowany tuner telewizyjny. Polecam go.