Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Integra 64 z RHX-4K - Sterowanie bramami i strefami

tomaszns 08 Feb 2018 08:25 1023 2
Optex
    tomaszns
    Level 11  
    Witam,

Posiadam Centralę Integra 64 i mam 5 stref Parter, Piętro, Zewnętrzna, Garaż (nie w bryle budynku) oraz Sklep, na dzień dzisiejszy sterowane strefy są niezależnie tzn żadna nie pracuje w trybie AND/OR. Manipulatory w domu są 2 przy wejściu oraz na piętrze, garażu (te mogą sterować wszystkimi strefami oraz w sklepie który jest przypisany tylko do tej strefy (manipulatory INT-TSG). Sterowanie strefami jest również możliwe przez GPRS T4. Na dzień dzisiejszy brak kontraktonu na bramie do garażu oraz do wjazdowej na posesję. Każdą bramą steruje osobny pilot.

Chciałbym przy wykorzystaniu centrali Integra 64 oraz sterownika radiowego RHX-4K zrealizować następujące założenie:
    jednym pilotem SATEL steruje bramą wjazdową na posesję i do garażu i tu wszystko jasne 2 przekaźniki z RHX-4K podpięte do 2 wejść centrali sterują wyjściami nisko prądowymi zaprogramowanymi jako MONO, OUTy podpięte oczywiście przez przekaźnik do sterownika bramy. Do tego dołożę ETHM-1 Plus i będę miał możliwość sterowania przez apkę oraz z manipulatora poprzez polecenia MAKRO.

Chciałbym wysterować jednym wyjściem radiolinii (podłączone równolegle) z 2 wejścia centrali np. z10 steruje out7 i otwiera się brama wjazdowa oraz z11 steruje opóźnieniem czujników zewnętrznych i spokojnie wjechać pod dom. Analogicznie z garażem. Czy ten "patent" będzie działać czy muszę wykorzystać osobne przekaźniki z radiolinii do każdej funkcji osobno.

Problem (na razie teoretyczny) mam z realizacją opuszczenia stref żeby wyjechać. Myślałem żeby założyć kontrakton na bramę od garażu i wjazdową i zaprogramować jako Wyjścia - finalna. Ok ale w sytuacji kiedy włączam czuwanie z manipulatora w domu i mam zamkniętą bamę garażową i wjazdową i chcę wyjechać otwierając najpierw bramę od garażu poźniej wjazdową to wzbudzę alarm. Myślałem żeby zrobić strefę zewnętrzną zależną AND czyli jeżeli wszystkie strefy czuwają ona czuwa ale problem gdy w domu i garażu strefa czuwa a ktoś uzbroi sklep i tu pytanie czy kombinować ze strefami blokowanymi na czas czy dłuższe czasy na wyjście ze strefy..., Bardzo proszę o sugestię.
  • Optex
    tomjed
    Level 28  
    tomaszns wrote:
    Integra 64 oraz sterownika radiowego RHX-4K

Dlaczego tak? Masz już RHX-4K?
    Prościej "zagonić do roboty" INT-RX-S...
    tomaszns
    Level 11  
    tomjed wrote:
    tomaszns wrote:
    Integra 64 oraz sterownika radiowego RHX-4K

Dlaczego tak? Masz już RHX-4K?
    Prościej "zagonić do roboty" INT-RX-S...

Racja, nie wziąłem tego pod uwagę. Nie mam jeszcze Radiolinii.