Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitorowanie instalacji fotowoltaicznej.

avionicspl 08 Lut 2018 12:06 693 9
  • #1 08 Lut 2018 12:06
    avionicspl
    Poziom 2  

Witam, od niedawna jestem użytkownikiem instalacji fotowoltaicznej opartej o falownik FRONIUS Symo 3.0-3-S wraz z FRONIUS datamanager. Całą instalacja zamontowana jest na garażu oddalonym od budynku mieszkalnego o około 15m. Instalacja podłączona jest do instalacji domowej. W związku z tym że chcę monitorować zużycie energii przez gospodarstwo domowe, chcę zamontować licznik z wyjściem impulsowym. Niestety nie mam możliwości podłączenia wyjścia impulsowego licznika przewodowo z datamanagerem. Muszę zrobić to bezprzewodowo. Czy ktoś z Państwa ma jakiś pomysł?

0 9
  • #2 08 Lut 2018 15:23
    FankyKoval
    Poziom 12  

Może taki zestawik z pvmonitor zamontowany w rozdzielni w domu by się nadał. Jest tylko warunek żeby ta instalacja fotowoltaiczna była wpięta do tej rozdzielni.

0
  • #3 08 Lut 2018 17:02
    avionicspl
    Poziom 2  

Myślałem o zestawie z pvmonitor ale chcę mieć jakąś alternatywę tymbardziej że datamanager z froniusa ma wejście na impuls z licznika ale niestety falownik mam w garażu i nie przewidzialem kabla pod takie rozwiązanie i szukam czegoś co impulsy z licznika wyśle bezprzewodowo.

0
  • #4 08 Lut 2018 18:18
    putas
    Specjalista - odnawialne źródła energii

Na PVmonitor produkcje możesz wysyłać bezpośrednio z inwertera podpiętego do internetu oczywiście) a zużycie domu możesz wysyłać przez układ opisany na stronie.

1
  • #5 08 Lut 2018 19:27
    Tech132
    Poziom 22  

Kup zestaw do monitoringu u putasa i będziesz miał wszystko w jednym urządzeniu .

0
  • #6 08 Lut 2018 20:37
    avionicspl
    Poziom 2  

Wszystko ok, wysyłam już dane z produkcji z falownika na platforme pvmonitor. Ale chciałbym też mieć alternatywę w postaci kompleksowego monitorowania na platformie firmy Fronius. Zastanawiam się czy jest możliwość uruchomienia monitoringu zużycia energii przez gospodarstwo domowe trochę taniej niż kupując zestaw na pvmonitor tymbardziej że mam datamanagera potrzebuje tylko licznik i bezprzewodowe połączenie licznik-datamanager.

0
  • #8 12 Lut 2018 12:40
    avionicspl
    Poziom 2  

Czy orjentujecie się czy w interfejsie z pvminitor port ethernet wyposażony jest w POE?

0
  • #9 12 Lut 2018 17:52
    Tech132
    Poziom 22  

Lan kontroler V2 jest wyposażony w POE .

0
  • #10 12 Lut 2018 21:45
    putas
    Specjalista - odnawialne źródła energii

Tak, LK 2,0 ma POE do 28V.
    Jest dostępny dedykowany zasilacz.

0