Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer ct-737 w prawym kanale przytłumiony dźwięk

08 Lut 2018 13:59 462 9
 • Poziom 10  
  Witam,
  Zauważyłem że w magnetofonie Pioneer ct-737 po kilku minutach odtwarzania kasety dźwięk w prawym kanale przytłumia się, traci wysokie tony. Po wciśnięciu przycisku stop i zaraz play wszystko wraca do normy. Usterka raz występuje a raz się nie ujawnia. Co może być przyczyną takich objawów?
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Tor prowadzenia taśmy, rolka dociskowa ...
 • Poziom 10  
  Jak prawidłowo ustawić tor prowadzenia taśmy?
 • Poziom 10  
  Rolka dociskowa jest w dobrym stanie.
 • Poziom 39  
  Może przekaż do wykwalifikowanego serwisu by nie zaszkodzić więcej ...
 • Poziom 10  
  Co w przybliżeniu w najgorszej sytuacji mogło się zepsuć?
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Uszkodzenie wydaje się być mechaniczne, ale należy to dokładnie sprawdzić dlatego tor przebiegu taśmy jest w tym przypadku pierwszy do sprawdzenia, ale elektronika też.
 • Poziom 43  
  LWP napisał:
  Chciałbym przeprowadzić kalibrację .
  W jakim celu? Wymieniałeś głowicę? Naprawiałeś coś w elektronice? Jak nie - zostaw. Miernik częstotliwości Ci się raczej nie przyda, bardziej woltomierz (miliwoltomierz) napięcia zmiennego pracujący poprawnie do 100kHz (najmniej). Sposób regulacji elektroniki (wzmacniacze zapisu i odczytu) powinien być w instrukcji serwisowej - jak jej nie masz i nigdy nie robiłeś podobnych rzeczy - zostaw. Do tego potrzebny jest dobry (!) fachowiec plus generator m.cz, wspomniany wyżej miliwoltomierz i... najważniejsze - kaseta serwisowa z nagranymi sygnałami - przeważnie są to częstotliwości na poziomie -10dB lub -20 dB i wartości 330Hz (czasem 400Hz), 1 kHz i 6 kHz. Bez kasety serwisowej ustawienie toru odczytu jest praktycznie niemożliwe - brak poziomu odniesienia. Naprawdę dobry fachowiec sobie z tym może poradzić, ale to wymaga naprawdę sporego doświadczenia. Inaczej co najwyżej rozstroisz cały magnetofon.