Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Wymiana uszkodzonej płyty głównej

08 Lut 2018 14:45 258 3
  • Poziom 7  
    Dzień dobry. Niestety eksploatacja komputera z płytą główną Asus M4N68T-M oraz dołączonym do niej procesorem AMD Phenom II x4 965 BE przyczyniła się do jej uszkodzenia. Zastanawiam się nad zmianą układu na Intelowski, lecz musi być zgodny ze slotami DDR 3 do kości RAM. Kupiłbym używanego Asusa, który jest taki sam i dać sobie spokój z procesorem, ale fachowiec powiedział mi, że procesor nie ma jednej "nóżki", tj. jednego styku, który powinien wejść na swoje miejsce. Z góry pytam, czy procesory w takim stanie mogą udźwignąć cokolwiek? Boję się jakiegoś zwarcia, czy niespodzianek, dlatego czy ktokolwiek potrafi powiedzieć, że z takim brakiem styku procesor odpali? Nie wiem czy uszkodzenie już było, kiedy kupowałem procesor (jest używany). Być może umknęło to mojej uwadze i już tej nóżki nie było, nie wiem. Poinformował mnie o tym specjalista. Chciałbym zapłacić za naprawę jak najmniej, przy czym taką samą płytę widziałem za stówę, natomiast miło by było przerzucić się na Intel, chociaż liczę się z ceną. Górna cena to, dajmy na to, 400 zł za płytę wraz z procesorem. Wolałbym też procesor o podobnej specyfikacji, aby udźwignął to, co do tej pory dźwigał. Jeśli okaże się, że na rynku jest coś lepszego, to nie omieszkam. Bardzo proszę o jakieś wskazówki :)

Zasilacz Corsair CX500
    Grafika Geforce GTX 660
  • Spec od komputerów
    W cenie 400zł kupisz dużo wydajniejszy procesor, np. i3 6100 + płytę na chipsecie H110.
    Czy stary procesor będzie działać prawidłowo? wrzuć tutaj zdjęcie, trzeba namierzyć nóżkę, sprawdzić za co ona odpowiada, niektóre są 'puste' przez co nie są wymagane do poprawnego działania cpu.
  • Poziom 7  
    Aktualnie zdjęcia nie posiadam, gdyż komputer stoi, nie chcę go znów rozbierać ze względu na skomplikowaną instalację chłodzenia (SilentiumPC Fortis), natomiast wyślę jeśli tylko specjalistom uda się puścić fotkę na maila. Nóżka była ułamana, nie wiem w jakim miejscu, ale to nie ma nic wspólnego z pustymi miejscami na procesorach AMD. W każdym razie co do sprzętu - W cenie 400 zł znalazłem procesor Intel i5 3470 i płytę pod socket 1155. Uważasz, że wymieniony przez Ciebie i3 jest wydajniejszy? Sprawdzam na benchmarku, który podaje zwycięzcę i3, ale liczba rdzeni mnie trochę odrzuca. Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Zakupiłem płytę Gigabyte ga-h61m-s2-b3 oraz procesor Intel i5 3470 w budżecie 400 zł. Pozdrawiam.