Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Slican ipm-032 - konfiguracja ISDN

08 Lut 2018 15:10 993 15
  • Poziom 10  
    Konfiguracja ISDN w centralce slican

Witam chciałbym skonfigurować ISDN na slicanie ipm-032
    Mam kartę wyposażeń 2st.
    Zakończenie sieciowe i 3 numery .
    Z NT podłączam kablem do odpowiedniego portu.
    Jak mam skonfigurować połączenia przychodzące aby dla numeru 1234567 wpadało na infolinie a np dla numeru 1234568 na infolinie 2.
    Jak kierować ruch wychodzący aby wychodzić innymi numerami skoro w translacjach mam tylko jedną translacje s/t.
    Proszę o jakiś przykład dla konfiguracji MSN i DDI
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    Kreator twardego resetu stosowałeś ?
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Jeżeli jest to nowa centrala, to najlepiej zrób jak Ci radzi Tracer2, natomiast jak dodajesz łącze do już działającej, to najpierw:
    1. Translacje/Ustawienia główne - włącz translację i wpisz nr główny ISDN.
    2. Translacje/Ustawienia2B+D ustaw PMP
    3. Ruch przychodzący/Ustawienia/Główne ustawisz z jakiego numeru i gdzie ma być skierowane wywołanie.
    Powodzenia.
  • Poziom 10  
    Centralkę mam w innym miejscu niż linia ISDN chciałem skonfigurować "na sucho".
    Czy dopiero po podłączeniu linii i zrobieniu resetu wykryje mi coś czego nie mam teraz?
    Zakładając ze mam numery 1111111 1111112 1111113 czy konfiguracja przychodzących wyglądała by tak jak na załączniku? (wiązka ISDN do niej należny translacja ISDN z wpisanym numerem głównym 1111111 )

Jakaś podpowiedz odnośnie prezentacji na miescie abonentów.
    np abonent 101 ma się prezentować numerem 1111111
    ab 102 numerem 1111112 a ab 103 nr 1111113

abonenci /ruch wychodzący prezentacja numeru na miescie ?
    i tutaj numer zdefiniowany?/
  • Poziom 33  
    adamsr napisał:
    Centralkę mam w innym miejscu niż linia ISDN chciałem skonfigurować "na sucho".

W takim razie jak Ci proponował Tracer2, Kreator twardego resetu.
    adamsr napisał:
    Czy dopiero po podłączeniu linii i zrobieniu resetu wykryje mi coś czego nie mam teraz?

Nie, ale ustawi Ci parametry pracy centrali i łącza ISDN bez błędów.
    adamsr napisał:
    Zakładając ze mam numery 1111111 1111112 1111113 czy konfiguracja przychodzących wyglądała by tak jak na załączniku? (wiązka ISDN do niej należny translacja ISDN z wpisanym numerem głównym 1111111 )

W translacji ISDN wpisujesz nr główny, natomiast ruch przychodzący jak wcześniej pisałem w Ruch przychodzący/Ustawienia/Głównedla każdego numeru MSN osobny wiersz.
    adamsr napisał:
    Jakaś podpowiedz odnośnie prezentacji na miescie abonentów.
    np abonent 101 ma się prezentować numerem 1111111
    ab 102 numerem 1111112 a ab 103 nr 1111113

Da się, ale musisz stworzyć dla każdego nr MSN osobną wiązkę przez którą będzie wychodził dany abonent.
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    Ciekawe na jaki stopień ocenią nasze odpowiedzi ? ;P
  • Poziom 33  
    Tracer2 napisał:
    Ciekawe na jaki stopień ocenią nasze odpowiedzi ? ;P

Jak znam życie, zaraz parę osób się podłączy z wpisem "co by było, gdyby było" aby dostać punkty. :)
  • Poziom 10  
    Miałem okazje przetestować ustawienia na linii.jest ok
    Robię 3 wpisy dla połączeń przychodzących np z numeru 1111111 na zapowiedz 1
    numeru 1111112 na zapowiedz 2
    numeru 1111112 na zapowiedz 3
    Działa.

Cytat:
    Zutket Da się, ale musisz stworzyć dla każdego nr MSN osobną wiązkę przez którą będzie wychodził dany abonent.
    tak się nie da.
    Ustawiłem -Abonenci prezentują się rożnymi numerami w zależności od ustawień w tabeli abonenci/wychodzący prezentacja numeru na mieście .jest ok widoczni są albo jako 1111111 albo 1111112 albo 1111113

Jeszce jedno pytanie zakładając ze mam 3 rożne translacje(np isdn,gsm, analog)
    chciałbym aby dany abonent zawsze wychodził konkretną translacją.

W LCR mogę ustawić translacje w zależności od numeru wybranego a nie w zależności ad abonenta inicjującego

Można w krótkich numerach zrobić np. wyjście przez 0 dla translacji gsm a 9 dla analoga.

Można w arkuszu Abonenci / Ruch wychodzący Preferowana gorąca linia określić translację, która będzie zajmowana przez abonenta w pierwszej
    kolejności podczas ruchu wychodzącego. Ruch wychodzący musi być wówczas skierowany na miasto poprzez wiązkę lub listę, której pierwszym składnikiem jest wiązka zawierająca preferowaną translację. Ale Translacja preferowana jest uwzględniana tylko wtedy, gdy jest ona (lub wiązka ją
    zawierająca) pierwszym składnikiem listy.) czyli nie rozwiązuje mi problemu

Chciałby aby abonent wybierał 0 numer miejski i wychodził wskazaną translacją.
  • Poziom 33  
    adamsr napisał:
    Jeszce jedno pytanie zakładając ze mam 3 rożne translacje(np isdn,gsm, analog)
    chciałbym aby dany abonent zawsze wychodził konkretną translacją.
    W LCR mogę ustawić translacje w zależności od numeru wybranego a nie w zależności ad abonenta inicjującego

Da się. Jedną z metod jest dokonanie kilku wpisów w LCR. Dla każdego kierunku należy dokonać tyle wpisów ile ma być różnych dróg połączeniowych i dla każdego wpisu nadać odpowiednią klasę (ACLs). Nazwy klas możesz zmienić tak, aby było Ci łatwiej się odnaleźć. Np klasa D - dyrektor, itd. Następnie w ustawieniach abonenta/ruch wychodzący w DayCls / NgtCls ustawiasz klasę danego kierunku. Jak dobrze wklepiesz, to zadziała. Przynajmniej ja tak ustawiam i działa.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    AnicoZ napisał:
    Zamiana kabelków od ISDN i klapa. Jak bym zrobił PBX u operatora. Dzięki temu na każdym terminalu można prezentować się dowolnym MSN

Czytanie ze zrozumieniem jest bardzo ważne, szczególnie jak chodzi o programowanie centrali. Poczytaj jeszcze raz dokładnie o co chodziło autorowi. Przypomnę:
    Abonent ma wychodzić po konkretnej translacji... wybierając "0"...
  • Poziom 33  
    AnicoZ napisał:
    Czytam ze zrozumieniem i daję dobrą radę. Po kiego grzyba bawić się w konkretną translację? No może ma każdy ISDN od innego operatora (wątpię w to), wtedy jest to uzasadnione.
    To pozwolisz, że jeszcze raz Ci zacytuję:
    adamsr napisał:
    Jeszce jedno pytanie zakładając ze mam 3 rożne translacje(np isdn,gsm, analog) chciałbym aby dany abonent zawsze wychodził konkretną translacją.

AnicoZ napisał:
    Po kiego grzyba bawić się w konkretną translację?

A no po to, bo tak klient chce. Klient płaci, klient wymaga.
    AnicoZ napisał:
    Każdemu klientowi zakładam PBX. Usługa bezpłatna, przy proprawnej konfiguracji ma jakieś wady?
    Nie ma, wręcz przeciwnie. Usługa jak najbardziej zalecana dla centralki, tyle że dla ruchu przychodzącego.
    I jeszcze jedno. Czytając Twoje odpowiedzi to raczej centrali bym nie zaprogramował.
  • Poziom 10  
    Cytat:
    Czytając Twoje odpowiedzi to raczej centrali bym nie zaprogramował.
    to nie był wrzut do Ciebie że byś nie zaprogramował, chodziło raczej że nie przedstawiasz mi konkretnych podpowiedzi odnośnie problemu.

Dziękuje wszystkim za pomoc i podpowiedzi.

Jeśli jeszcze można co daje kierowanie ruchy wychodzącego na tabele ruch przychodzącego. Wprawdzie jest tutaj opis
    Cytat:
    Ruch wychodzący w centralach Slican może być także kierowany na tabelę Ruch
    przychodzacy/Ustawienia Dzieje się tak, gdy w polu RtMth, określającym sposób wyjścia
    (skierowania) „na miasto”, wybierzemy opcję Jako połączenie przychodzące. Wtedy numer
    wybrany przez LCR (pole DlNo.) sprawdzany jest w Ruch przychodzący/Ustawienia.
    Rozwiązanie takie wykorzystane może być do wymuszenia korzystania z pełnych,
    10-cyfrowych numerów w ruchu wewnętrznym w celu ich taryfikacji.

Jakoś nie do końca wiem jakie ma mieć to zastosowanie i jak działa