Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SMI53M75EU/32 - Po wymianie pompogrzałki wyskakuje błąd E11

08 Lut 2018 16:22 897 11
  • Poziom 3  
    Niestety po zamontowaniu nowej pompo grzałki wyskakuje nowy błąd E11. Po kilkakrotnym resecie i włączaniu zmywarki ruszyła lecz nie grzeje wody i 2 minuty przed końcem programu wyskoczył błąd E11. Co udało mi się zaobserwować nie pobiera ona zbyt dużo wody do zbiornika, nie napełnia się on w całości nawet nie połowa. W pierwszym myciu program doszedł do 11 minut i z powrotem wyskoczyło 22 minuty do końca programu. Jak myślicie w czym jest teraz problem? Podkreślam że nadal nie grzeje wody. Błąd E11 to czujnik NTC. Nie rozumiem bo czujnik jest wbudowany w pompo grzałkę. Jakieś pomysły co dalej
  • Poziom 21  
    Błąd E11 to czujnik NTC. Nie rozumiem bo czujnik jest wbudowany w pompo grzałkę. Nie wydaje mi się:0
  • Poziom 3  
    A gdzie on się niby znajduje? Skoro Ci się nie wydaje...
  • Poziom 3  
    Tak tyle samo. Ten sam model co stara grzalka
  • Poziom 21  
    Zapodaj kolego cały E-Nr:)
  • Poziom 3  
    SMI53M75EU/32
  • Poziom 21  
    janczakmaciej napisał:
    SMI53M75EU/32

No to jest zmywarka SMI, a nie jak w tytule SGU.
    W tej NTC jest na grzałce.
    NTC do sprawdzenia.
    Jaki był powód wymiany pompogrzałki?
  • Poziom 3  
    Nie zauważyłem tego błędu jak wpisywałem tytuł problemu musiało się coś wcisnąć. Dokładnie nie wiem jaki był powód uszkodzenia poprzedniej grzałki bo nabyłem ja właśnie z tym uszkodzeniem.

Udało mi się zdobyć właśnie ta grzałkę, która miała działać bez żadnych problemów. Dodam tylko, że po założeniu z powrotem starej grzałki tzn. tej uszkodzonej zmywarka działa normalnie. Nabiera wodę i program działa normalnie no tylko nie grzeje.

Mam jeszcze inna grzałkę która dostałem od kolegi ona działa na 100%. Tylko, że jest ona że starszego modelu. W którym są wyjścia - gniazda na czujnik NTC czyli normalnie. Tylko stara grzałka na 4 wyjścia a moja zmywarka 3 kable. Nie bardzo wiem jak co z czym połączyć. Pokażę zdjęcia...
    Zmywarka Bosch SMI53M75EU/32 - Po wymianie pompogrzałki wyskakuje błąd E11IMG_201802...212052.jpg Download (2.74 MB) Zmywarka Bosch SMI53M75EU/32 - Po wymianie pompogrzałki wyskakuje błąd E11IMG_201802...212109.jpg Download (2.41 MB)
  • Poziom 21  
    Najczęściej przyczyną uszkodzenia grzałki jest wyciek z misy głównej na grzałkę, bez usunięcia przyczyny zakup nowych grzałek jest poważną inwestycją:)
    Podejrzewam, że sam problemu nie ogarniesz:)
  • Poziom 3  
    A wiesz może jak podłączyć ta starsza grzałkę która pokazałem Ci na zdjęciach. Bo wszędzie jest jak podłączyć nowszy model grzalki a nigdzie nie ma na odwrot
  • Poziom 21  
    Podejrzewam,że stara ma dwa obwody grzewcze i dlatego są trzy piny plus ochronny.
    Musiałbyś pomierzyć rezystancję między pinami, może da się rozkminić jak przerobić okablowanie:)