Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Brother MFC-250C nie podaje koloru czarnego oraz zółtego

minik1998 08 Lut 2018 17:31 498 6
  • #1 08 Lut 2018 17:31
    minik1998
    Poziom 2  

Witam posiadam drukarke Brother MFC 250C. Drukarka ta jest juz ze mna 5 lat. Ostatnimi czasy czyli jakies 3 lata temu ostatni raz była uruchamiana. Nieużytkowanie spowodowane było brakiem tuszu. Gdy ja uruchomiłem jakies 4 dni temu, miała problem z puszczeniem tuszu. Po kilunastu próbach kolorowych druków ,zaczeły pokazywac sie niebieski i czerwony kolor. Zaś po upływie ok. 24h wraz z kolejnymi próbami druków ukazywał sie kolor żółty , ale nie jest rowno nanoszony. Kolor CZARNY nie jest drukowany wogole.Próbowałem delikatnie przemywać spirytusem wejscia tuszy w drukarce,ale to nic nie dalo. Ku scisłosc , drukowalem duuuzo razy jeden i ten sam rysunek, myśląc ze takie "rozpisywanie" cos co jest przytkane , odpuści. Dlatego pytam właścicieli tych ów drukarek; jak moge przetkać wężyki od podawania tuszu ( o ile takie sa) , badź jak przeczyscic cos co jest zatkane. Wątpie że może byc cos zepsute gdyz te 3 lata temu działała prawidłowo.
    PS. Robiłem tez kilka razy TESTOWE DRUKOWANIE , które jest fabryczne w tej drukarce; bez skutku
    PS2. Nie mam płyty , bo gdzies sie zawieruszyła a nwm czy ona cos pomoże.

0 6
  • #2 11 Lut 2018 09:31
    dr.master
    Poziom 37  

Tematów było wiele, należy użyć płynu do udrażniania głowic.
    Najlepiej wprowadzić go do układu przez wypełnienie nim pojemnika po atramencie i wykonywać czyszczenia serwisowe.

0
  • #3 13 Lut 2018 11:46
    nakskovnakskov
    Poziom 11  

Wymiana stacji serwisowej i mainternance 764 pozniej 763. Pozniej czyszczenie czarny. Pozniej czyszczenie kolor. Pozniej czyszczenie wszystko. Zalatwione

1
  • #4 13 Lut 2018 13:59
    dr.master
    Poziom 37  

Wymiana stacji czyszczącej nie zawsze jest potrzebna.
    80% przypadków wymaga tylko użycia płynu do udrażniania.

0
  • #5 13 Lut 2018 15:36
    nakskovnakskov
    Poziom 11  

Nie zaszkodzi wymiana stacji
    No chyba ze jak ktos nie ma stacji.

0
  • #6 25 Lut 2018 07:17
    minik1998
    Poziom 2  

Mając na myśli płyn do czyszczenia...w jaki sposob wlać go do pojemnika po tuszu? Musi byc on pusty i wykonywać tak jakby "jałowy" druk? Czy mówiąc o czyszczeniu serwisowym miales na myśli czyszczenie fabryczne w drukarce? 🙄. Sorka za tak głupie pytania ale średnio lubuje sie w drukarkach 😆
    Ps. Gdzie znajduje sie stacja czyszczaca w tej drukarce, jeśli panowie ową posiadają.

0
  • #7 26 Lut 2018 06:46
    serwis.urz.biurowych
    Poziom 13  

nie kombinuj samemu z tym udrażnianiem bo narobisz się i możesz tylko zepsuć całkowicie. zanieś do punktu , jestem pewien że za około 60 zł zrobią ci to.

0