Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus Eee 1005p - "Nadwrażliwy" Czujnik zamknięcia pokrywy.

08 Lut 2018 17:38 318 2
  • Poziom 9  
    Dzień dobry.

Mam problem z tym małym lapkiem.
    Nadwrażliwy czujnik zamyka system jeżeli nawet odrobinkę ruszę matrycą w celu poprawienia konta (widoczności).
    Podobnie jest podczas nawet lekkiego uchylenia matrycy w teczce,
    komputerek się już włącza.

Prosiłbym o jakieś rady jak to naprawić/ominąć.
    Dziękuję.
  • Poziom 22  
    Jeśli masz tam Windows 7 to akcję zamknięcia pokrywy łatwo zmienisz:

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/13770/windows-shut-down-sleep-hibernate-your-pc

wówczas jeśli wybierzesz "Nic nie rób" zamiast "Uśpij" to zamknięcie klapy matrycy nie wykona żadnej akcji. Nie jest to dobre rozwiązanie bo laptop zamiast przejść w tryb uśpienia będzie nadal działa w etui (teczce).

Zainteresuj się czujnikiem zamknięcia pokrywy.

Czy netbook załącza się sam po uchyleniu matrycy w torbie (o czym piszesz) czy
    wychodzi z trybu uśpienia - bo to spora różnica?
    Wyłączony komputer nie powinien sam odpalić jak otworzysz matrycę...choć miałem raz taką Toshibę gdzie otwarcie klapy matrycy uruchamiało całkowicie wyłączonego laptopa. Oczywiście gdy była założona bateria.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odzew.

Notebook sam się włącza i wyłącza.
    (nic do tego nie ma schemat zasilania i ustawienia systemowe, przyciski zasilania, klapy, uśpienia i inne pierdoły)

Bardziej interesuje mnie "fizyczny" mechanizm działania tego czujnika.
    (magnes neodymowy wyczaiłem po lewej stronie na dole w ramce matrycy nie wiem tylko jaki wyzwala on sam proces wyłączania się urządzenia.
    ===

Teraz tak sobie pomyślałem, że może blokuje się jakoś włącznik sieciowy o palmrest - ale raczej nie!

Pozdrawiam J.C,