Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scanie r480 - Brak biegów nawet w trybie awaryjnym

piterlbn 08 Lut 2018 20:16 606 1
  • #1 08 Lut 2018 20:16
    piterlbn
    Poziom 8  

Witam. Dziś podczas jazdy zginęły biegi w opricrusie zawieszały się pomiędzy i blokowały włączyłem tryb awaryjny i było ok. A później w trybie awaryjnym był tylko bieg 3,4 i 9,10 Żaden inny nie chciał już wejść. Błędy z GMS to 14048, 14081 jednostka 2149043. I jeszcze podczas jazdy czasem tak jak by wbiło bieg ale przy próbie ruszenia go wyrzucało. Proszę o pomoc bo stoje w trasie. Dzieki. Scania r480 rok 2007

0 1
  • #2 11 Lut 2018 20:11
    stanisławpiotr
    Poziom 25  

Czy stosujesz się do procedury jazdy awaryjnej:

"Włączanie programu awaryjnej zmiany biegów

Do włączenia programu awaryjnej zmiany biegów (Limp Home) służy wybierak trybu pracy.

Włączanie:

Zatrzymaj pojazd i wyłącz silnik, przekręcając kluczyk zapłonu.

Upewnij się, że wybierak trybu pracy jest w położeniu neutralnym.

Odchyl wybierak trybu pracy od kierownicy i nie zmieniaj tej pozycji.

Przestaw kluczyk zapłonu do położenia jazdy i poczekaj na sygnał brzęczyka.

Puść wybierak trybu pracy.

Natychmiast ponownie przesuń wybierak trybu pracy w kierunku od kierownicy.

Gdy program awaryjnej zmiany biegów jest aktywny, na wyświetlaczu pojawiają się litery NL. Program awaryjnej zmiany biegów pozostaje aktywny aż do wyłączenia zapłonu kluczykiem.

Gdy program jest aktywny, podczas rozruchu układ wybiera najwyższy bieg. Kierowca zmienia bieg na niższy odpowiedni bieg startowy, przechylając wybierak trybu pracy w kierunku (-) z wciśniętym pedałem sprzęgła. W tym trybie jazdy układ wolno zmienia biegi, a kierowca zmienia biegi ręcznie, przechylając wybierak trybu pracy w kierunku (-) lub (+) z wciśniętym pedałem sprzęgła.

1