Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zablokowane imap i pop3 - nie ściąga poczty a internet działa.

_kasztan 08 Lut 2018 20:50 309 10
  • #1 08 Lut 2018 20:50
    _kasztan
    Poziom 6  

Witajcie, mam problem od dwóch dni nie mogę ściągać poczty z serwerów. Mozzila Thunderbird działa na imapie a inny program na pop3 i smtp i wyświetla sie komunikat o zbyt długi czasie oczekiwania na serwer.

Próbowałem instalować programy od nowa, wyrzuciłem antywirusy, odłączałem modemy i wiele wiele innych.

z moich spostrzeżeń:
    1. nie ściąga mi tylko z mojego serwera na nazwa.pl a np gmaila w mozzili ściąga.
    2. na innym komputerze moje domeny działają i nawet próbowałem te maile zainstalować i też bez zarzutów.

czyli tylko i wyłącznie na tym komputerze nie działa, co się mogło poblokować:/

pozdro

0 10
  • Servizza
  • #3 08 Lut 2018 21:06
    _kasztan
    Poziom 6  

Router tplink + modem 3g playa, nie pamiętam jakie modele. Internet z Playa. Nie sprawdzałem innych komputerów na tym łączu. Jedynie próbowałem przepinać modem playa bezpośrednio do USB w kompie.

0
  • Servizza
  • #5 08 Lut 2018 21:30
    _kasztan
    Poziom 6  

nie bez zmian

0
  • Pomocny post
    #6 08 Lut 2018 21:39
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

_kasztan napisał:
    a inny program na pop3 i smtp i wyświetla sie komunikat o zbyt długi czasie oczekiwania na serwer.
    Jaki program? Jak skonfigurowałeś w nim pocztę - pokaż screen, może tam wdarł się błąd?
    Sprawdzałeś z innymi portami?

0
  • #7 08 Lut 2018 21:44
    _kasztan
    Poziom 6  

wiesz mam na innym komputerze też ten program tylko inne konto pocztowe na tym samym serwerze i działa, nawet próbowałem tego maila trefnego zainstalować na tym komputerze i łączy się z serwerem tutaj wykluczam złą konfigurację bo to działało a od dwóch dni zbyt długi czas oczekiwania na serwer...

Dodano po 3 [minuty]:

ewidentnie problemem jest ten komputer ale nie mozzila bo tutaj stanęły dwa programy pocztowe poza tym próbowałem w mozilli zainstalować gmaila i działa.

0
  • #9 08 Lut 2018 23:24
    _kasztan
    Poziom 6  

Też mnie to zastanawia..śmieci,
    czy jest ktoś kto podpowie mi gdzie szukać rozwiązania, muszę to odpalić bo dwa sklepy internetowe korzystają z tych skrzynek i póki co stanęło wszystko:(

0
  • Pomocny post
    #10 09 Lut 2018 00:49
    effektive
    Poziom 12  

CTRL + SHIFT + J wywołuje konsolę błędów. Zobacz co tam się dzieje, czy to właśnie tam miałeś info o zbyt długim oczekiwaniu ?

0
  • #11 10 Lut 2018 14:26
    _kasztan
    Poziom 6  

Działa wszystko. Mój Ip był zablokowany na wszystkie połączenia SMTP w jakiejś serwerowni nie mojego hostingu tylko gdzieś tam wyżej. Dzięki za dyskusję.

0