Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio lampowe Serenada 6277 - urwany przewód

08 Lut 2018 22:25 390 4
 • Poziom 4  
  Posiadam radio lampowe z gramofonem Gerenada 6277. Od gramofonu wychodzą 2 przewody: zielony i czerwony.
  Zielony jest od zasilania a czerwony najprawdopodobniej od dźwięku.
  W moim odbiorniku jest urwany czerwony przewód. Nie wiem gdzie go przylutować albo podpiąć.
  Proszę o pomoc.
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Muszą być CZTERY przewody - dwa zasilania silnika i dwa sygnału z wkładki. Ten sygnałowy powinien być ekranowany - przewód w miedzianym oplocie Wtedy sygnał idzie przewodem a oplot ( ekran ) przyłacza się do masy. Przewody sygnałowe wychodzą ze środka ( otworu ) ramienia.

  Na zdjęciu przewód wychodzący w lewo zakończony wtyczką to przewód sygnałowy. Wtyczkę wkłada się w lewe gniazdo na metalowym korpusie -chassis. . Czarny przewód wychodzący z gramofonu to zasilanie silnika i jest podłączony do zasilania 230V na zaciskach uzwojenia pierwotnego transformatora. Tu na zdjęciu najprawdopodobniej na prawej ściance jest łączówka do której jest podłaczone zasilanie gramofonu.
 • Poziom 4  
  Nie działa a ta masa to musi być w jakimś kąkretnym miejscu czy poprostu do kawałka metalu?
 • Poziom 39  
  Co znaczy nie działa, konkrety proszę. Talerz startuje? Nie ma dźwięku z gramofonu? Czy na przewodzie sygnałowym masz płaską wtyczkę? Tą wtyczkę wkładasz w gniazdo na środku korpusu. Jeśli nie masz wtyczki to same przewody do otworów tego gniazdka. Być może wkładka jest niesprawna.
 • Poziom 32  
  zworys napisał:
  Być może wkładka jest niesprawna.

  Można powiedzieć że na 100%. To przecież praktycznie rzecz biorąc Bambino, stosowano tam UK3 z piezoelementem z rozpuszczalnej wodzie soli Seignette'a. Ale żałować nie ma czego: taka monofoniczna wkładka zniszczyłaby współczesne płyty stereo po pierwszym odtworzeniu. Było na forum wiele tematów dotyczących uruchamiania Bambino, z propozycjami jak dostosować go do tanich współczesnych piezoceramicznych wkładek stereo.