Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SHARP LC46LD264E - tv się nie uruchamia, świeci niebieska dioda

Krzysztof7900 08 Lut 2018 22:41 852 16
  • #1 08 Lut 2018 22:41
    Krzysztof7900
    Poziom 7  

Witam serdecznie, widziałem już na forum podobne posty lecz mój będzie nieco zadziwiający.
    Po włączeniu na pilocie włącznika włącza się niebieska dioda i telewizor się nie uruchamia.
    Sprawdziłem zasilanie i wszystko jest w porządku, natomiast to co pomaga kiedy się zawiesi to instalacja nowego oprogramowania pobranego ze strony producenta.
    Niestety po kilku wyłączeniach znów dzieje się to samo i jedyny ratunek to znów wgranie oprogramowania. Teraz mam pytanie co to może być, bo nawet serwisant nie wiedział i musiałem sam do tego dojść?

0 16
  • #2 09 Lut 2018 11:18
    pdemski
    Poziom 19  

Witaj. Jeśli doszedłeś do tego to napisz, chyba że oczekujesz że będziemy zgadywać?

0
  • #3 09 Lut 2018 11:25
    Krzysztof7900
    Poziom 7  

Po wykonaniu wszystkich możliwych testów okazało się, że ulega uszkodzeniu oprogramowanie tv.
    Niestety problem nie jest rozwiązany z uwagi iż jak napisałem powyżej w sytuacji kilkukrotnego wyłączenia telewizora problem się powtarza, co wymusza ponowny proces instalacji oprogramowania.
    Co do wezwanego serwisanta on kompletnie nic nie wiedział i stwierdził, iż nie warto go naprawiać.
    Fakt wiem iż jednak coś da się zrobić, tylko co się dzieje z tym oprogramowaniem, może ktoś miał podobny problem? Dlaczego ulega uszkodzeniu po kilkukrotnym wyłączeniu telewizora pierwszy raz z tym się spotykam.
    Odpowiadając na twoje pytanie jeśli świeci się niebieska dioda a telewizor się nie włącza, warto na początek pobrać oprogramowanie które umieszczam w załączniku, po rozpakowaniu na nośniku podłączamy pod USB tv, po naciśnięciu przycisku włączenia dioda zacznie mrugać do czasu zakończenia instalacji.
    W moim przypadku zaraz po instalacji tv się uruchomił.
    LC-46LD264...n-2.19.zip Download (7.41 MB)

0
  • Pomocny post
    #4 09 Lut 2018 11:32
    pdemski
    Poziom 19  

Może mieć wadliwą kość pamięci, więc bez jej wymiany i ponownego wgrania softu tak się będzie działo.

1
  • #5 09 Lut 2018 12:01
    Krzysztof7900
    Poziom 7  

Podpowie mi kolega gdzie kupię taką kość bo niestety przeszukuję wszystko i do tego modelu brak jestem załamany bo gwarancja się skończyła dwa tygodnie temu .

0
  • Pomocny post
    #6 09 Lut 2018 12:09
    pdemski
    Poziom 19  

Zrób zdjęcie płyty bo w tym modelu nie kojarzę, może być mała pamięć 8pin typu 25q..... lub też pamięć NAND z która tak łatwo ci nie pójdzie.

0
  • #7 09 Lut 2018 12:15
    Krzysztof7900
    Poziom 7  

Dziękuję za info w weekend będę rozbierał tv więc postaram się przesłać fotkę płyty głównej.

0
  • #8 10 Lut 2018 10:18
    Krzysztof7900
    Poziom 7  

Witam ponownie przesyłam fotki o które prosiłeś.SHARP LC46LD264E - tv się nie uruchamia, świeci niebieska diodaSHARP LC46LD264E - tv się nie uruchamia, świeci niebieska diodaSHARP LC46LD264E - tv się nie uruchamia, świeci niebieska diodaSHARP LC46LD264E - tv się nie uruchamia, świeci niebieska diodaSHARP LC46LD264E - tv się nie uruchamia, świeci niebieska dioda

0
  • Pomocny post
    #9 10 Lut 2018 10:59
    pdemski
    Poziom 19  

Zdjęcia niewyrazne ale z tego co widzę to będzie U402 z lewej u góry powinno na nim pisać 25q32 lub 25q64 lub coś w tym stylu.
    Tylko teraz tak, powinieneś najpierw zaktualizować tv tak żeby działał i zczytać tą pamięć programatorem,potem wziąć nową pamięć i wgrać to zczytane oprogramowanie do nowej pamięci, potem nową pamięć wlutowujesz w płytke i cieszysz się z żyjącego tv.

0
  • #10 10 Lut 2018 11:22
    Krzysztof7900
    Poziom 7  

Tak dokładnie masz rację wszystko się zgadza niestety nie mogę znaleźć części google nie pomaga a niestety nie jestem profesjonalnym elektronikiem wiesz może gdzie kupię daną część ? W sprzedaży tylko całe płyty główne znalazłem.

0
  • #12 10 Lut 2018 12:03
    Krzysztof7900
    Poziom 7  

MXIC MX
    25L12835F
    M2I - 100
    14400054
    L14054

0
  • #14 10 Lut 2018 14:17
    Krzysztof7900
    Poziom 7  

Dziękuję bardzo za cierpliwość i pomoc część zamówiona napiszę po zakończeniu pracy jakie będą efekty .

0
  • #15 25 Lut 2018 17:26
    Krzysztof7900
    Poziom 7  

Witam ponownie część dotarła niestety bardzo wiele się zmieniło nie wiem jak to ugryźć bo to nie jest normalne.
    Telewizorek pracował z dekoderem Horizon z UPC po odłączeniu od niniejszego urządzenia problem opisany powyżej przestał istnieć.
    Ponad tydzień telewizor pracował na innym sprzęcie bez jakichkolwiek zakłóceń.
    Po podłączeniu ponownie problem powrócił, napisałem reklamację do UPC że ich sprzęt powoduje te problemy niestety stwierdzono że to niemożliwe.
    Z uwagi iż sam sobie już przestałem wierzyć ponownie przeprowadziłem test na innym sprzęcie i jak się okazało znów bez problemów.
    Teraz pytanie czy dekoder może w jakiś sposób wpływać na awarie tv ?

0
  • #16 26 Lut 2018 07:57
    pdemski
    Poziom 19  

Witaj. Z tego co piszesz wychodzi że to faktycznie wina dekodera, reklamój do bólu.

0
  • #17 17 Mar 2018 08:34
    Krzysztof7900
    Poziom 7  

pdemski napisał:
    Witaj. Z tego co piszesz wychodzi że to faktycznie wina dekodera, reklamój do bólu.

Udało się wymienić dekoder na nowy telewizor pracuje bez najmniejszych problemów, mimo że objawy uszkodzenia wskazywały na uszkodzenie telewizora był to jednak dekoder.
    Pozostanie to dla nas wszystkich sprawą nierozwiązaną bo i tak technicy z upc twierdzili że dekoder jest w porządku.
    Dziękuję wszystkim za pomoc pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów