Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.

09 Lut 2018 14:38 1683 7
  • Poziom 3  
    Cześć wszystkim.

Potrzebuję pilnie pomocy. Kupiłem VCDS 17.3.1 oraz 17.8.1 w polskiej wersji. Zacząłem zabawę od zakodowania dodatkowych funkcji w moim Scirocco typu doświetlanie zakrętów przez św. przeciwmgielne, proces powitania itp. Przed kodowaniem popełniłem kardynalny błąd ponieważ nie zanotowałem kodowania wyjściowego.
    Nie wiem co źle zrobiłem, po kodowaniu dzieją się takie rzeczy:
    1. Nie uchyla się szyba pasażera po otwarciu drzwi oraz wyjęciu kluczyka ze stacyjki;
    2. Szyba pasażera nie otwiera się i nie zamyka samoczynnie po dłuższym przytrzymaniu przycisku od otwierania szyby
    3. Domykanie szyby pasażera z kluczyka nie działa (działa tylko otwieranie)
    3. Zamek drzwi pasażera rygluje się podwójnie (czyt. trzeba dwa razy nacisnąć przycisk otwierania na kluczyku żeby drzwi się otworzyły)
    4. Po włączeniu opcji na komputerze MFA świateł dziennych w pozycji świateł pozycyjnych palą się światła mijania;
    5. Światła mijania w pozycji AUTO palą się tylko po zmroku. W dzień w tej pozycji nie palą się żadne, nawet pozycyjne.
    6. Klimatyzacja nie działa mimo że pali się lampka od jej włączania/wyłączania

Wyposażenie dotyczące świateł:
    -reflektory halogenowe
    -światłą przeciwmgielne
    -światła pozycyjne
    Wyposażenie dotyczące drzwi (przed kodowaniem):
    - uchylanie szyb po otwarciu drzwi lub wyjęciu kluczyka ze stacyjki
    - brak oświetlenia dodatkowego drzwi (czyt. oświetlenie klamek, lusterek)
    - lusterka bez funkcji składania się
    - kierunki w lusterkach

Zamieszczę zdjęcie kodowania w Centralnym zespole elektrycznym oraz sterowniku drzwi pasażera i kierowcy.
    Auto to VW Scirocco III z 2010 roku, 2.0 tdi CBBB, sterownik BCM

Zdjęcia kodowania drzwi kierowcy:
    Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.
    Kodowanie drzwi pasażera:
    Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.
    Kodowanie centralnego zespołu elektrycznego:
    Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.Scirocco III- po kodowaniu VCDS nie działają podst. elementy wyp.elektr.

POMOCY!
  • Poziom 32  
    No przecież masz pomocnika kodowania, widać co ustawiasz i jak.
  • Poziom 3  
    Myślę, że wszystko w pomocniku kodowań zaznaczyłem ok, ale mimo wszystko wyżej wymienione elementy nie działają poprawnie. W kodowaniu drzwi pasażera mam kod 0016436 a spotkałem się że Scirocco ma 0016437.
    04 - kierunek
    016- automatic run (który mi nie działa)
    032 - grzanie lusterek
    reszta to uchylanie szyby które również mi nie działa.
    Dobrze by było odczytać kodowania z innego Scirocco o podobnym wyposażeniu i je porównać, ale w mojej okolicy mało jeździ tych aut. Albo są z rocznika 2008 i 2009 z innym sterownikiem.
  • Poziom 43  
    Ratuje cię serwis raczej.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    Pierwsze co się robi po podpięciu jakiegokolwiek auta to autoscan. Te wszystkie wynalazki z 17 z przodu czyszczą kodowanie absu przy próbie kodowania czujnika kąta skrętu :)
  • Poziom 3  
    Falubaz1 napisał:
    09 -EFCF8F0300041A00670000521900001E000B000700460121000000000000
    42- 16437
    52-16436

Wszelkie zmiany na własną odpowiedzialność :shii:

kodowanie 09 (centr.zesp.elektr) dla jakiejś podstawowej wersji wyposażeniowej?
  • Poziom 3  
    Temat ogarnięty w 99%. Napiszę dla potomnych, gdyby ktoś napotkał podobny problem.
    1. Problem braku uchylania się szyby po pociągnięciu za klamkę oraz nie działające samoczynne opuszczanie i podnoszenie się szyby - Należy wypiąć plus z akumulatora na minimum 10 s po czym przeprowadzić manualną adaptację szyby używając przycisku sterującego szybą oraz pilotem centralnego samka. Oczywiście przed tym należy poprawnie zakodować sterownik szyby (dla kierowcy 0016437, dla pasażera 0016436)
    2. Problem świateł mijania - wchodzimy 09 Centr. zesp. elektr. , kodowanie, pomocnik kodowania, w bajcie 18 zmieniamy na "VW Scirocco ruch prawostronny"
    3. Ze względu na niskie temperatury, sprężarka klimatyzacji pracuje od +5C. Sądziłem, że popełniłem jakiś błąd w kodowaniu klimatyzacji ,ale to winna temperatury.
    Walczę jeszcze z podwójnie ryglującym się zamkiem po stronie pasażera...nie mam pojęcia czemu on się podwójnie rygluje.