Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd Hato 800 - Zamykanie o określonej godzinie

09 Lut 2018 22:08 606 10
 • Poziom 7  
  Witam, otóż posiadam napęd hato 800 do bram przesuwnych i mój problem polega na tym, że nie wiem czy da się ustawić zamykanie o np. 20, a nastepnię otwieranie rano o 7, brama oferuje funkcje auto-zamykanie ale jest to po określonym czasie i nie oferuje samoczynnego otwierania się, trzeba dokupić jakiś moduł czy może ten da się jakoś we własnym zakresie ustawić?

  Instrukcja do znalezienia w google( nie mogę jej wstawić)
 • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
  Niestety napędy nie posiadają funkcji na których Ci zależy...
  Możesz zastosować zegar sterujący który przy włączonej funkcji autozamykania blokuje fotokomórki w określonych godzinach lub zastosować coś bardziej rozbudowanego uwzględniającego weekendy, święta i inne dni wolne od pracy ustalone wg swojego harmonogramu np taki:
  https://www.proxima.pl/produkt/kontroler-kalendarz/
 • Poziom 7  
  Nie ukrywam że szukam dość taniego rozwiązania, czy taki zegar z allegro za 120 zł zda egzamin( 230V AC 16A) Czy może nawet tańsze w okolicach 50 zł dawały by radę to ogarnąć, wiadomo jeśli parametry typu napięcie by pasowaly
 • Pomocny post
  Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  Jedno z tańszych rozwiązań to tak jak kolega Marek J. napisał, blokowanie fotokomórek sterownikiem czasowym, np OR-PRE-414 ORNO.
  Musisz się liczyć z tym że przy tym rozwiązaniu w czasie ustawionej programatorem blokady nie masz również sterowania ręcznego.
 • Poziom 17  
  Z najtańszych rozwiązań to :Link trochę pomysłu i sie da zrobić :)
 • Poziom 39  
  Tylko zegar - blokowanie czujników powoduje od razu z problem z ze sterowaniem ręcznym. Większość sterowników czasowych ma tygodniową opcję pracy i kilkadziesiąt rekordów do ustawienia.
 • Pomocny post
  Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
  zworys napisał:
  Tylko zegar - blokowanie czujników powoduje od razu z problem z ze sterowaniem ręcznym.

  Niestety Kolego zworys. Aby wszystko działało bez zakłóceń i bez przeróbek w tym konkretnym przypadku tylko blokada fotek...Wysil się nieco i przeanalizuj wejścia centrali a uzyskasz odpowiedź "dlaczego"...
  A sterowanie ręczne oczywiście jest ale od momentu odblokowania fotek czyli jak brama się już zamknie po określonej godzinie. Po co sterować ręcznie otwartą bramą jak ma pozostać otwarta w godzinach od-do?
  Trudnym wyjątkiem jest fototest. Tutaj niektóre centrale sprawdzają działanie fotokomórek również przed otwarciem bramy i wtedy "kiszka"...
  W tym przypadku ten problem nie istnieje.
  Należałoby zadać jeszcze jedno pytanie:
  - czy brama ma się otwierać automatycznie o określonej godzinie czy też może pozostać zamknięta do czasu użycia pilota który ją otworzy, a brama pozostanie otwarta do określonej godziny?
  Od tego zależy jakiego programatora czasowego należy użyć.
 • Poziom 7  
  Powiem tak, na tygodniu brama mogłaby być
  otwarta od 7 do 20 potem do 7 zamknięta i ponownie do 20 otwarta, ale w weekend chciałbym móc pilotem kontrolować otwarcie się bramy (całkowicie rezygnując z opcji 'od - do'.
 • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
  A co ze świętami i innymi dniami wolnymi od pracy?
  Na pewno powinien być to programator co najmniej dwukanałowy, ale czy tylko tygodniowy czy roczny czy z możliwością programowania dni wolnych?
 • specjalista -automatyka bramowa
  W/W programator Proximy to juz full wypas. W przypadku mniejszych wymagań (bez opcji świąt i kalendarza całorocnego) wystarczy 1-kanałowy (tylko do blokady fotek - poniżej 100 zł) lub 2 kanałowy (do blokady fotek i automatycznego otwierania i zamykania o określonej godzinie - za ok 140 zł) zegar tygodniowy .
 • Poziom 14  
  A gdyby sterowanie uzależnić od wyłącznika krańcowego, zegara tygodniowego np. PCZ-521 i przetwornika sygnału "ciągły impuls" np. PSI-02.
  Jeśli dobrze myślę to w stanie gdy brama jest zamknięta styki 17 i 18 są zwarte a gdy otwarta zwarte są 16 i 18. Gdyby 17 wykorzystać tylko do otwierania i "przepuścić" to przez styk 11-12 PSI-02 gdy rano jest aktywowany na 1 sek i analogicznie 16 wykorzystać do zamykania w nocy gdy aktywowany jest styk 8-9. PSI-02 sterowany by był przez PCZ-521 a ten z kolei ustawiony by był na cykl pracy w dni robocze.
  Nie wiem czy mój tok myślenia jest dobry i czy takie rozwiązanie satysfakcjonuje autora. Chciałem wykorzystać wyłącznik krańcowy żeby wyeliminować sytuację gdy np. przed 20 ktoś zamknie bramę a impuls sterujący ją otworzy oraz nie ograniczać sterowania z pilota.