Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór napędu bramy skrzydłowej

07 Lut 2018 19:42 1047 10
 • Poziom 9  
  Witam mam problem z wybraniem odpowiedniej automatyki do bramy dwuskrzydłowej otóż posiadam bramę dwuskrzydłowa wykonaną ze stal. Skrzydło zawieszone jest na słupku 100X100 mm, długość skrzydła 165 - 170 cm. Wagi nie znam ale przypuszczam że nie waży więcej niż 70 kg. wysokość skrzydła około 150 cm. Czytałem sporo na temat różnych firm i zastanawiałem się nad modelami:
  - Nice Wingo 2024
  -Beninca Bob 21
  -Faac 414 Alfa
  -Faac S418 Handy
  -Came krono Plus
  Proszę Was o pomoc w doborze i waszych sugestiach na temat tych modeli.
  Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość
 • Poziom 32  
  Mam ten nice od kilku lat i jest ok. Zapewne pozostałe też by działały bez zarzutu i nie ma tu większych różnic. Unikałbym modeli gdzie części ruchome nie są osłonięte przed śniegiem / deszczem i tyle.

  Upewnij się że masz miejsce na siłownik gdy brama jest otwarta... jeśli brama jest np na rogu ogrodzenia.
 • Poziom 9  
  Ogólnie to miejsca mam dużo a brama też nie jest za wielka dlatego też patrze za takimi siłownikami aby z wyglądy tez były delikatne skłaniam się do wingo 2024 lub faac handy.
 • Poziom 14  
  Wingo 2024 dobry sprzęt. Eliminuje konieczność stosowania ograniczników w podłożu. Jednak zerknąłbym na wymiary montażowe w instrukcji, a szczególnie na wymiar A. Często jeśli przy jednym ze skrzydeł obok jest furtka to może pojawić się problem w montażu.
 • specjalista -automatyka bramowa
  Prawdę mówiąc też jestem za Nice Wingo 2024 z centralką MC 424.

  W wymienionych zestawach Beninca, Came i FAAc 414 napędy są na 230V - co za tym idzie centrale mają mniejsze możliwości konfiguracji a siłowniki niższą kulturę pracy niż z napędy na 24V (nie pisząc już o sporych wymiarach silników w napędach FAAC i Came) .
  Co do Faaca 418 jakoś nie jestem przekonany (mimo zasilania 24V) - sporo było tu na forum postów o kłopotach z konfiguracją centralki E024S.
 • Poziom 9  
  Dziękuję za podpowiedzi ja tez skłaniam się ku Nice wingo 2024, a co do rozmiaru A to słupek mam 100X100 mm a zawiasy są wspawane w połowie czyli w odległości 50 mm od krawędzi to myślę że będzie ok

  Dodano po 1 [godziny] 23 [minuty]:

  A tutaj wrzucam 3 fotki obrazujące moją bramęDobór napędu bramy skrzydłowejDobór napędu bramy skrzydłowejDobór napędu bramy skrzydłowej
 • specjalista -automatyka bramowa
  Czyli wymiar A (oś zawiasu - oś otworu na wsporniku słupkowym do mocowania siłownika) bez wysuwania się tyłem siłownika za obrys zewnętrzny słupka może być w okolicach 135 mm (i zrób tyle samo albo o jakieś 1-2 cm więcej B). Nie za dużo ale jeszcze bez problemu - w granicach fabrycznych wymiarów montażowych.
 • Poziom 32  
  A no właśnie tak hak kolega radzi sprawdź czy po otwarciu bramy idzie otworzyć furtkę. Ale przy słupku 10cm chyba da się uniknąć problemu.

  U mnie jest to niemożliwe ale to zupełnie olałem bo po co ktoś miałby otwierać furtkę, jak ma obok otwartą bramę :)

  Tu rysunek o co chodzi w tym że siłownik po otwarciu bramy może blokować furtkę:

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2825535.html
 • Poziom 9  
  Dziękuję za dobre rady dobrze jest posłuchać mądrzejszych wielkie dzięki :)
 • Poziom 9  
  Mam jeszcze pytanie dotyczące wymiaru A u mnie słupek ma wymiar 100mm i do tego odległość od osi zawiasy do ściany słupka ma 20 mm czyli cały wymiar 120 mm to skąd wziąć jeszcze te 15mm. Chyba że ja coś źle myślę
 • Poziom 14  
  Przeczytaj ten wątek a szczególnie zwróć uwagę na post nr30 o przyspawaniu uchwytu skośnie.
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2737569.html

  Musisz iść na kompromis skutkiem czego może być niepełne otwarcie furtki. Jednak myślę, że jak dobrze wszystko pomierzysz i przymocujesz to nie będzie tragedii.