Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel vectra b 2.0 16v - emulacja sondy i typ

09 Lut 2018 23:25 678 14
  • Poziom 9  
    Witam pytam bo nigdzie nie znalazłem. w konfiguracji bingo s4 jaki typ sondy lambda ustawić mam sondę 5v a tam w zakładce jest (5v+, 5v-) i nie wiem którą. I jeszcze jaki dać typ jest przebieg i masa ?. Wstępnie udało mi się coś wygrzebać i chodzi nawet git tylko czasami wiesza sie na obrotach a czasami jak schodzi z obrotów to zgaśnie. Nie wiem dokładnie jak ustawić parownik dodam że jest po regeneracji . Pół dnia grzebania i jakiś tam postęp jest ale dalej słabo jak by ktoś mógł jeszcze pomóc będę wdzięczny.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    Sam regenerowałeś parownik? Czy na PB też wiesza się na obrotach?
  • Poziom 9  
    Tak na pb wszystko jest ok . Sam regenerowalem dodam że jak wstawię srobe zamiast krokowca to działa normalnie
  • Poziom 42  
    Jaki parownik? Masz soft do gazu? To podejrzyj jak się na benzynie zachowuje lamba tzn jakie wartości przyjmuje. Jak śruba działa to krokowiec źle jest ustawiony w sofcie.

A czemu się pytasz o sonde w ogóle skoro regenerowałeś reduktor a nie montowałeś ECU gazu? Powinny być ustawienia poprzednie no chyba że nie masz w ogóle podpietej sondy lambda?
  • Poziom 9  
    enhanced napisał:
    Jaki parownik? Masz soft do gazu? To podejrzyj jak się na benzynie zachowuje lamba tzn jakie wartości przyjmuje. Jak śruba działa to krokowiec źle jest ustawiony w sofcie.

A czemu się pytasz o sonde w ogóle skoro regenerowałeś reduktor a nie montowałeś ECU gazu? Powinny być ustawienia poprzednie no chyba że nie masz w ogóle podpietej sondy lambda?

Ja założyłem komputer bo wcześniej nie było . I chodzi mi właśnie o ustawienie konfiguracji w programie LPG
  • Poziom 20  
    Sonda w tym silniku jest 5 Voltowa, 0v- ubogo, 5 v- bogato. Robiłeś kalibrację na gazie?
  • Poziom 9  
    marco177 napisał:
    Sonda w tym silniku jest 5 Voltowa, 0v- ubogo, 5 v- bogato. Robiłeś kalibrację na gazie?

Na śrubie też się jednak wieszają obroty. To w konfiguracji mam tak (5.0v+),( 5.0v-),(0.5v+), (0.5v-) to które wybrać ? robiłem jak robię to gaśnie...
  • Poziom 9  
    enhanced napisał:
    ( 5.0v-) skoro masz 5v ujemną.

Screeny wstaw z ustawień. No i co z tym modelem reduktora? Bo może ma regulacje wolnych obrotów?

Sprawa wyjaśniona słabe ładowanie było i silnik krokowy dostawał mały prąd

Dodano po 59 [minuty]:

enhanced napisał:

Screeny wstaw z ustawień. No i co z tym modelem reduktora? Bo może ma regulacje wolnych obrotów?

a Jednak nie chwilke było ok i znów wiesza się na 2 tyś obr jak mocniej przy gazuje i tak stoi.... nie mam głowy już... parownik lovato 92

Dodano po 8 [minuty]:

enhanced napisał:

dodam jeszcze że na zimnym parowniku tak sie nie dzieje
  • Poziom 9  
    enhanced napisał:

Gdy ustawie taka emulacje to pokazuje 0v . A dać masę czy przebieg ?
  • Poziom 9  
    enhanced napisał:
    Oczywiście przebieg bo jak mase dasz to już nie ważna jaka emulacja.

Dałem na 5v+ bo jedynie na tej są jakieś normalne wyniki sonda słabo oscyluje na benzynie i na LPG dodam że mam mały przedmuch przy kolektorze ale taki malutki .Czym się kierować ustawiając to w programie ? Jak dam złą emulacje ma to wpływ na wyprzedzanie zapłonu itp ? Zależy mi tylko żeby gniazd nie powypalało
  • Poziom 20  
    Jak dasz złą emulację to sterownik benzynowy będzie się wg niej "uczył" i silnik będzie nierówno pracował na benzynie.
  • Poziom 5  
    W Vectra b sondę ustawić na plus czy minus 5v?

Dodano po 1 [minuty]:

W silniku x20xev sygnał do sterownika jest na on obwodzie otwartym?
  • Poziom 20  
    Z tego co pamiętam to plus oraz typ emulacji/sygnał do sterownika fala prostokątna.