Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Rome NAV55E - wyłączone pobiera zbyt duży prąd

bratyslaw 10 Lut 2018 01:33 474 1
  • #1 10 Lut 2018 01:33
    bratyslaw
    Poziom 23  

Witam,

Radyjko jak w temacie, starsze z nawigacją 1 DIN, przyjechało takie z samochodem. Wszystko pięknie działa, ale problem polega na ciągłym poborze prądu w stanie wyłączonym (ok. 0,5 A). Zasilanie podłączone zgodnie z opisem. Zamiana pinów w gnieździe ISO to nie ta droga - wtedy po wyłączeniu zapłonu nie pamięta ustawień. Wszystkie opcje TMC wyłączone. Z tego co sprawdziłem, to cały czas jest zasilana końcówka mocy - sygnał st-by podawany jest wprost z procesora. Ciągle włączony jest również główny klucz (Mosfet) w zasilaczu. Czy trzeba coś jeszcze przestawić (jakieś ukryte ustawienia logiki zapłonu), czy też jest to objaw uszkodzenia?

Pozdrawiam!

Edit:
    Ech.. Tak to jest jak się nie czyta instrukcji :)
    Rozwiązanie:

Blaupunkt Rome NAV55E - wyłączone pobiera zbyt duży prąd

0 1
  • #2 27 Lut 2018 00:29
    bratyslaw
    Poziom 23  

Niestety, nie jest OK. Podczas moich testów z amperomierzem wszystko wydaje się być OK - prąd maleje do kilkunastu mA po 30 min. Jednak co kilka dni zdarza się, że po kilkunastogodzinnym postoju akumulator jest na tyle rozładowany, że rozruch auta jest niemożliwy; gdzieś w tzw. międzyczasie radio pożera prąd. Akumulator nowy, ładowanie OK. Zainstalowałem inne radio (Alpine) i z nim problemu nie ma. Czytałem trochę o podobnych sytuacjach w przypadku innych Blaupunktów, ale rozwiązania problemu nie było. Ze schematu widać, że zarządzaniem energią zajmuje się procesor wraz z regulatorem L5953. Czy możliwe, że szwankuje firmware? Czy to radio posiada service menu, ewentualnie możliwość "resetu"?

Pozdrawiam!

0
  Szukaj w 5mln produktów