Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-L42ET5E - Pulsujące pasy na matrycy.

Adam1988 10 Lut 2018 09:25 675 3
  • #1 10 Lut 2018 09:25
    Adam1988
    Poziom 25  

Witam wszystkich.

Na tapecie tv Panasonic TX-L42ET5E dostałem go rozgrzebanego...
    Pierwotnie tv nie reagował na pilota oraz na przyciski (nie włączał się), po wymianie płyty głównej wystartował ale brak obrazu - czarny ekran.
    Wymieniony został tcon - obraz się pojawił wszystko działa prawidłowo poza efektem widocznym na matryc: 3 linie ok, 2 bledsze, co ciekawe jak widać na filmie przez około 2 sekundy jest obraz ok, następne 2 sekundy obraz z pasami.
    Jak obraz jest 'ok' to pierwsza linia od góry nie pasuje do całości.
    Po nagrzaniu (około 10min) 'taktowanie' zanika i pasy są cały czas.

Płyta główna oraz tcon pochodzą z TX-L37ET5E, na płycie głównej podmieniłem pamieć 24... ale bez efektu.

Może ktoś coś podpowie ja obstawiam jeszcze uszkodzony tcon lub matryce - ale czemu taktuje ?

Pozdrawiam

EDIT: dokładnie w 0:04 widać te paski - efekt szachownicy to wina telefonu którym nagrywałem.

0 3
  • #2 10 Lut 2018 22:39
    waniagog
    Poziom 13  

A te linie mają jednakowy kontrast na całej długości, czy może z którejś ze stron stają się wyraźniejsze? Bo jeśli opcja druga, to może wskazywać na matrycę.

0
  • #3 10 Lut 2018 23:51
    Adam1988
    Poziom 25  

Z prawej są wyraźniejsze ale przechodzą praktycznie do samego końca matrycy (1 linia od góry pokazuje błędnie na całej szerokości ekranu z jednakowym kontrastem) czyli podejrzewasz matryce ? Tylko czemu te pasy są równo co 2 sekundy i cyklicznie znikają ?
    Jeszcze mam podejrzenia co do eprom'u na tcon'ie - teraz jest od 37 cali, podstawiłem na chwile pamięć z oryginalnego tcon'a (uszkodzonego) ale na niej matryca nie wstaje.
    Wsadu do 42' nie mogę niestety nigdzie znaleźć, znalazłem co prawda do 55' ale nie mogę pobrać z powodu braku punktów...
    http://reflektor.kz/forum/viewthread.php?thread_id=139

0
  • #4 11 Lut 2018 00:04
    waniagog
    Poziom 13  

Adam1988 napisał:
    Wsadu do 42' nie mogę niestety nigdzie znaleźć

Wsad to sobie możesz wsadzić wiesz gdzie? :) Myślałem, że rozmawiam z kumatym rozmówcą, moja wina, moja wina, moja wielka wina....
    Moderowany przez Olek II:

3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

0