Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Klimatyzacja Suzuki ignis 1,3 2007

10 Lut 2018 11:13 843 5
  • Poziom 12  
    Klimatyzacja załącza się na 5 sek, potem 20 sek przerwy w działaniu, znów 5 sek pracy sprężarki i wentylatora skraplacza, 20 sek odpoczynku itd.
    Presostat - ok i nie on wyłącza. Jest stale zwarty.
    Klimatyzacja działa, chłodzi.
    Podejrzewam jakiś czujnik o którym nie wiem. Instalacja jest bardzo prosta: presostat 2-pin załączony w zakresie 2-30 bar, brak innych czujników w układzie. Przekaźniki wentylatora i sprzęgła "klapią" w rytmie 5/20 sek. Przy czym po wypięciu przekaźnika sprzęgła sprężarki wentylator hula non stop. A po jego wpięciu klima działa około 30 sek po czym wraca do pracy 5/20 sek.
    Nie mam schematu elektrycznego. Nie wiem co (poza presostatem) steruje przekaźnikami. Gdzie szukać.
    Proszę o radę.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Rozłącza Ci czujnik temperatury parownika jak będzie cieplej to czasy pracy sprężarki się wydłużą.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 12  
    Zanim przeczytałem Twoją odpowiedź kombinowałem;
    miejsce: garaż +5oC,
    Wymusiłem pracę sprężarki i wentylatora skraplacza przez wypięcie przekaźników i zwarcie ich styków. Kręciły się non stop 15 min.
    Układ dziwnie pracował; chłodził okresowo co około pół min. przez naście sekund. Tak falami.
    Myślę czy to nie braki czynnika chłodzącego.

Zaznaczam używam zimą klimy tylko do osuszenia kabiny.
  • Poziom 12  
    123nowy napisał:
    Rozłącza Ci czujnik temperatury parownika jak będzie cieplej to czasy pracy sprężarki się wydłużą.

Jest jak piszesz. Zrobiło się cieplej i faktycznie czas chłodzenia się wydłużył.
    Dodatkowo dla sprawdzenia wpiąłem się miernikiem w piny G91 15 i 35 komputera do których jest podłączony czujnik temp. parownika. Potwierdziło się. To ten czujnik rozłącza sprężarkę.
    Dziękuję.

Dodano po 12 [godziny] 26 [minuty]:

Ad. wiadomość na PW:
    Co mierzy ten czujnik? Temp. czynnika przed/za parownikiem? Temp. powietrza przed/za parownikiem?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Mierzy temperaturę na samym parowniku czujnik jest włożony miedzy rurki parownika ,rozłącza gdy na parowniku jest około. 2 stopni
  • Poziom 12  
    Informacje Kolegi "123nowy" są trafne i pomocne. Dziękuję.