Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Format dysku przez Samsung Smart TV

lusiaczek8903 10 Lut 2018 11:45 546 13
  • #1 10 Lut 2018 11:45
    lusiaczek8903
    Poziom 3  

Witam, wczoraj niestety tv sformułował mi dysk zewnętrzny WD 1 TB. Wydaje mi się że dane nadal na nim są bo format trwal jakieś 2'sekundy. Proszę o pomoc w jakis sposób mogę odzyskać te dane. Po tej sytuacji dysk nie był już podłączany pod komputer. Mam Samsung Smart Tv z Tizen 3.0 przed formatowaniem były ogladane filmy pod tv i potem na komputerze już system go nie widział, ale w urządzeniach widniał, prawdopodobnie dlatego że Samsung coś zmienia w kodowaniu.
    Proszę o pomoc.

0 13
  • #3 10 Lut 2018 12:54
    lusiaczek8903
    Poziom 3  

Format dysku przez Samsung Smart TVFormat dysku przez Samsung Smart TV

Na jednym zdjęciu to co pokazało, a na drugim zdjęciu komunikat jaki się pojawił przed otwarciem. Przy podłączeniu dysku komputer nie chce się zamknąć i ma spowolnione procesy. Czy przy odzyskiwaniu danych, dane będą się nadpisywały na tym dysku czy potrzebuje drugiego o tej pojemności?

0
  • #4 10 Lut 2018 13:09
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Nie wygląda na sformatowany przez TV (TV raczej nie nazywa dysku MyPassport i nie formatuje w NTFS). Jeśli ta sama partycja została sformatowana to dane tylko po pełnym skanowaniu do odzyskiwania (oczywiście odzyskiwać trzeba na inny dysk - można też próbować wtedy naprawy partycji - o ile SMART ok, ale jak nigdy tego nie robiłaś to będziesz mieć problem z tym - z odzyskiem w DMDE nie będzie aż takiego problemu). Pokaż jeszcze screen z Zarządzania dyskami jak ten dysk widzi system oraz SMART dysku (np. screen z CrystalDiskInfo dla tego dysku - rozciągnij całe okno - wszystkie atrybuty oraz kolumnę wartość RAW).

0
  • #5 10 Lut 2018 13:46
    lusiaczek8903
    Poziom 3  

My passport to nazwa dysku, tak był nazwany od nowości, NTFS było od początku, dopiero po podłączeniu pod tv nastąpil problem. Nie wiem czy dobrze to nazwałam, bo to było usuwanie nie formatowanie i w ciagu jednej dwóch sekund zostały puste foldery na podglądzie w tv. Chciałam usunąć jeden film, który już obejrzałam, kliknęłam usuń i bach puste wszystkie foldery.

Dodano po 1 [minuty]:

Dobrze, jak tylko wrócę do domu to wstawię to o czym piszesz z tego programu.

0
  • #6 10 Lut 2018 13:53
    mati211p

W takim razie problem jest zgoła inny, nie trzeba skanować na początek, screen z zarządzania dyskami też niepotrzebny. W zarządzaniu usuń literę dysku (samą literę, a nie partycję). Zamieść SMART jak wyżej. Jak stan dysku będzie ok to następnie wybierz w DMDE po wejściu na tą partycję opcję wszystkie znalezione+rekonstrukcja-->wirtualna rekonstrukcja systemu plików (sprawdź zawartość $Root). Odzyskiwanie danych oczywiście na inny dysk.

0
  • #7 10 Lut 2018 21:34
    lusiaczek8903
    Poziom 3  

Format dysku przez Samsung Smart TV

Taki widok jest w zarządzaniu, gdzie w oknie robi się po chwili "brak odpowiedzi", a program CrystalDiskInfo nie widzi dysku. Jaki jest powód, że dysk spowalnia system i nie pozwala na normalne zamknięcie systemu komputera. Da się coś z tym zrobić ?

0
  • #8 10 Lut 2018 21:40
    mati211p

Jedynym powodem może być uszkodzenie dysku, stąd pisałem o SMART. Sprawdź, czy HDSentinel odczyta SMART tego dysku. Wydaje się, że szykuje się kupno nowego dysku i odzysk danych z tego najpierw poprzez wykonanie kopii posektorowej. Dla dysku zewnętrznego może to być problemem w jego ewentualnym złym stanie. Jeśli HDSentinel nie odczyta SMART zostanie kupno w ciemno nowego dysku na kopię i odłożenie tego dysku do czasu posiadania nowego (minimum takiej samej poejmności).

0
  • #9 10 Lut 2018 22:30
    lusiaczek8903
    Poziom 3  

Ten program widzi dysk, ale też się zawiesił i jest brak odpowiedzi. Pokazał temperaturę, kondycję 0% i wyskoczył komunikat relokacja sektorów.

0
  • #10 10 Lut 2018 22:39
    mati211p

Screen możesz pokazać?

0
  • #11 11 Lut 2018 11:48
    lusiaczek8903
    Poziom 3  

Format dysku przez Samsung Smart TVFormat dysku przez Samsung Smart TV

Powyżej dwa screeny. W pierwszym komunikat jaki się pojawił zaraz po podłączeniu dysku jak program był uruchomiony, a drugie jak odczytywał dysk. Po każdym podłączeniu dysku muszę restartować komputer, bo nie da rady z komputera korzystać, zawiesza się.

Dodano po 1 [minuty]:

Dysk 1 to ten mój dysk zewnętrzny.

0
  • #12 11 Lut 2018 11:51
    mati211p

Tylko, że w HDSentinel zaznaczony masz nie ten dysk, trzeba było kliknąć na dysk 1. Niemniej już powiem, że dysk pewnie nadaje się do wyrzucenia lub na gwarancję ze względu na info o realocated sectors count - nienaprawialnych fizycznie uszkodzonych sektorach. Dane na początek do zabezpieczenia na sprawny dysk poprzez kopię posektorową a dopiero potem odzysk w takim razie.

0
  • #13 11 Lut 2018 12:14
    lusiaczek8903
    Poziom 3  

Wiem, że nie ten jest zaznaczony, ale nie ds rady zaznaczyć tamtego, bo od razu jest brak odpowiedzi w tym programie.

Dodano po 2 [minuty]:

Którym z programów da się wykonać kopię posektorową ?

0