Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

toyota corolla verso 1.8 - Problem z oświetleniem wnętrza przy otwartych drzwiac

mpendzik 10 Feb 2018 21:12 11238 17
    mpendzik
    Level 10  
    Witam serdecznie.
    Wymieniałem żaróweczkę z przodu przy lampce ośwetlenia kabiny i poszło jakieś zwarcie. Wymieniłem bezpiecznik 7,5A i niestety od tej pory brak światła po otwarciu drzwi i do tego brak podświetlenia stacyjki z kluczykiem.
    Kontrolka na desce się świeci przy otwartych drzwiach, więc czujniki okej. Lampki działają jak się je normalnie włączy.
    Podobno istnieje gdzieś tajemniczy moduł pod skrzynką z bezpiecznikami - ja nurkowałem dziś pod kierownicą i nic tam nie ma - żadnego modułu - tylko malutka skrzyneczka z bezpiecznikami i tyle.
    Czy ktoś się orientuje, gdzie może być to coś, co jest odpowiedzialne za ściemnianie światła po zamknięciu drzwi ??? ten wyłącznik czasowy... ??
    Bardzo proszę o pomoc. Ewentualnie może ktoś dysponuje schematem oświetlenia wnętrza w corolli verso 2007r.
    Pozdrawiam i dziękuję za sugestie.

Dodano po 7 [godziny] 5 [minuty]:

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz - mianowicie wygląda na to, że ten moduł czasowy działa, bo wyłącza po kilkunastu sekundach podświetlenie przycisku start/stop. On gasł razem z lampkami. Czyli wygląda na to, że to co steruje i ściemnia to działa - tylko nie dochodzi prąd do lampek...
    Coś się mogło upalić jeszcze oprócz bezpiecznika ?
    Tak sobie myślę - możliwe, że znaczącą rolę w tym wszystkim odgrywa przednia lampka przy której było zwarcie ? Może to do niej ma dochodzić sygnał otwartych drzwi a dopiero później do tylnej leci.
    Lampka bagażnika działa jak działała...
    Pozdrawiam serdecznie
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźniki
  • Helpful post
    zibi581
    Level 22  
    Sprawdz jeszcze raz bezpieczniki,w toyocie bezpieczniki są w paru miejscach,i sprawdzić lampką kontrolną.
    mpendzik
    Level 10  
    Witam.
    Dziękuję za zainteresowanie. Sprawdziłem jeszcze raz wszystkie bezpieczniki multimetrem. Są w 4 miejscach. Pod kierownicą, z boku deski rozdzielczej i dwie skrzyneczki pod maską. Wszystkie bezpieczniki okej.
    Kurcze - coś się musiało upalić, tylko co - przekaźnik jakiś ?? Niektórzy piszą, że trzeba wymienić coś co się nazywa "INTEGRATION RELAY" ale to jest cała skrzynka z bezpiecznikami... czyżby ją trzeba było wymienić ? Dziwna rzecz.
    Pozdrawiam i proszę o jakieś sugestie.
  • Relpol przekaźniki
    zibi581
    Level 22  
    Zobacz dokładnie całą lampę sufitową ,tam najbardziej jest uszkodzenie.
    mpendzik
    Level 10  
    No właśnie jak ją zdemontowałem to odpadł wyłącznik i widać, że tam coś było klejone - już jej nie naprawię, bo poodpadały plastikowe nity... muszę kupić używaną.
    Jednakże czy ta lampka miała by aż taki wpływ na całość instalacji i nie pozwalałaby się załączyć lampce nad tylną kanapą ?
    Zanim ją zdemontowałem i doszło do zwarcia to wszystko było okej...
    Czy da się to jakoś spiąć na krótko żeby sprawdzić, czy ta lampka była przyczyną ??

Pozdrawiam
    mpendzik
    Level 10  
    Dzięki - zrobię zdjęcie po robocie - ale i tak zamówiłem lampkę, bo w tej przełącznik odpadł z blaszką :-)
    Wewnątrz nie ma nic, co by świadczyło o uszkodzeniu np. metalowych blaszek - ścieżek - one są strasznie grube...
    Pozdrawiam

Dodano po 6 [godziny] 29 [minuty]:

Witam. Zamieszczam foto.
    Pozdrawiam

toyota corolla verso 1.8 - Problem z oświetleniem wnętrza przy otwartych drzwiac
    jarek370
    Level 2  
    Mam pytanie i ogromna prośbę. nie działa mi oświetlenie kabiny w pozycji door . na ON działa. Gdzie znajduje sie moduł który jest odpowiedzialny za włączenie światła przy otwartych drzwiach i powoli ściemnia pozniej światło?? jak go wyjąć i wymienić?
    mpendzik
    Level 10  
    Jeżeli sprawa dotyczy tego samego auta, to moduł jest zintegrowany ze skrzynką z bezpiecznikami, która znajduje się pod kierownicą z lewej strony - widać ją po otwarciu drzwi i zajrzeniu z boku deski rozdzielczej przez tą klapkę...
    Sam mam problem bo nie mam pojęcia jak się do niej dobrać.
    Pozdrawiam
    MateuszRyaN
    Level 2  
    @mpendzik
    Czy udało Ci sie rozwiazac problem? Mam dokladnie do samo...i tez to sie stalo po wymianie srodkowej zarowki w podsufitce. Tez padl mi bezpiecznik 7.5A. Wymienilem i dziala wszystko oprocz pozycji door i podswietlenia gniazda kluczyka.
    mpendzik
    Level 10  
    Niestety problemu nie rozwiązałem. Auto już sprzedałem.
    Pozdrawiam
    pixelek
    Level 10  
    Mam dokładnie ten sam problem, przymierzam się do walki, mam nadzieję że coś z tego wyjdzie, jak się uda nie omieszkam się podzielić.
    naszka
    Level 1  
    Witam, mam ten sam problem u siebie. Rozwiązał ktoś może ta zagadkę?
    pixelek
    Level 10  
    Przymierzam się właśnie do tego, jest jakiś moduł do łagodnego wygaszania światła tylko jeszcze go nie namierzyłem, pewnie jak zwalczę to się pochwalę
    viktorjo
    Level 2  
    mpendzik wrote:
    Jeśli sprawa dotyczy tego samego samochodu, moduł jest zintegrowany ze skrzynką bezpieczników, która znajduje się pod kierownicą po lewej stronie - można to zobaczyć po otwarciu drzwi i spojrzeniu z boku deski rozdzielczej przez tę klapę ...
    Sam mam problem, ponieważ nie mam pojęcia, jak się do niego dostać.
    Pozdrowienia

Cześć,
    Czy wymyśliłeś, jak wyjąć skrzynkę z bezpiecznikami?

Regrads,

Dodano po 16 [minuty]:

viktorjo wrote:
    mpendzik wrote:
    Jeśli sprawa dotyczy tego samego samochodu, moduł jest zintegrowany ze skrzynką bezpieczników, która znajduje się pod kierownicą po lewej stronie - można to zobaczyć po otwarciu drzwi i spojrzeniu z boku deski rozdzielczej przez tę klapę ...
    Sam mam problem, ponieważ nie mam pojęcia, jak się do niego dostać.
    Pozdrowienia

Cześć,
    Czy wymyśliłeś, jak wyjąć skrzynkę z bezpiecznikami?

Regrads,

Och, już sprzedałeś swój samochód, przepraszam, teraz to czytam.

Czy ktoś miał problem ze zdalnym pilotem? po awarii ściemniania drzwi.
    Mój akumulator samochodowy się rozładował i po kilku godzinach zainstalowałem nowy akumulator, oba piloty przestały działać. Drzwi są otwierane / zamykane za pomocą przełącznika drzwi, nawet z małym kluczem w breloku, więc system centralnego zamka jest w porządku, ale oba piloty nie reagują. Zmieniłem zdalne baterie, ale nic się nie dzieje. Spróbuj wykonać procedurę kilkukrotnie zamykania / zamykania drzwi, ale bez powodzenia.
    Jeśli ktoś ma podobny problem, proszę o pomoc.
    SOOBZERO
    Level 1  
    Witam Serdecznie.
    Spotkał mnie podobny problem.
    Wymyśliłem Sobie zmianę oświetlenia wnętrza na żarówki LED białe, bardziej mi ten kolor pasuje do wnętrza mej Toyoty.
    Corolla Verso 2005 rok, 2.0 D4D.
    Oczywiście w trakcie wymiany środkowej żarówki w przedniej części podsufitki nastąpiło zwarcie i przestała lampka działać oczywiście tylna też.
    Od razu otwarłem klapkę z lewej strony kokpitu i dobrałem się do bezpieczników, po krótkiej chwili znalazłem "7,5 A" przepalony więc wymieniłem.
    Niestety wymiana nic nie dała.
    Pomęczyłem się z tematem jeszcze godzinę i nic nie wymyśliłem, jedyne co udało mi się ustalić po zdemontowaniu lampki to to że do wtyczki nie dociera prąd.
    Zacząłem przeszukiwać fora i natknąłem się na informację o module od tego podświetlenia który znajduje się pod skrzynka bezpieczników i że on często siada własnie przy zwarciu na tel lampce.
    Dodatkowo w tym że spaliłem ten moduł utrwaliło mnie to że osoby piszące o nim a dokładnie o jego usterce zwracały uwagę że dodatkowo znika wtedy podświetlenie wejścia kluczyka. (poleciałem do samochodu faktycznie tez padło)
    Dwa dni zbierałem się do rozmontowania części samochodu ze skrzynka bezpieczników i dziś ruszyłem z tematem.
    Długo nie podziałałem bo przy próbie a raczej szukaniu sposobu na demontaż osłony tej pod kierownicą natknąłem się na malutką skrzynkę z bezpiecznikami, jak dla mnie bardziej listwa z bezpiecznikami.
    Jest ona umiejscowiona tuż nad pedałem sprzęgła pod taką osłoną przykręcaną na śrubkę.
    Okazało się że tam też strzelił bezpiecznik. Przy zwarciu w jednej lampce przepaliło bezpieczniki w dwóch miejscach.
    Po wymianie bezpiecznika w drugiej skrzynce oświetlenie wróciło.
    Może w części tych przypadków to tez pomoże.
    Na zdjęciu poniżej widać tą klapkę czy też osłonę jest częściowo odchylona a za nią są bezpieczniki.toyota corolla verso 1.8 - Problem z oświetleniem wnętrza przy otwartych drzwiac toyota corolla verso 1.8 - Problem z oświetleniem wnętrza przy otwartych drzwiac toyota corolla verso 1.8 - Problem z oświetleniem wnętrza przy otwartych drzwiac
    karfil29
    Level 10  
    Pamiętasz może które to były bezpieczniki? Ja właśnie wymieniłem jeden ten który według schematu odpowiada za oświetlenie wnętrza i oświetlenie wróciło, ale tylko zapalane ręcznie - po otwarciu drzwi nadal ciemno.
    viktorjo
    Level 2  
    Nie ma problemu z bezpiecznikami, problem jest za całą skrzynką bezpieczników. Jest kilka rezystorów i kondensatorów, które są odpowiedzialne za zwłokę czasową iw moim przypadku lewa strona od kierownicy nie ma światła (silnik lusterek, silnik świateł i otwór na kluczyk). nie przejmuj się tym, aby to naprawić należy zdjąć całą deskę rozdzielczą, aby sięgnąć do skrzynki bezpieczników, a to dużo pracy.