Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

toyota corolla verso 1.8 - Problem z oświetleniem wnętrza przy otwartych drzwiac

10 Lut 2018 21:12 3081 10
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie.
    Wymieniałem żaróweczkę z przodu przy lampce ośwetlenia kabiny i poszło jakieś zwarcie. Wymieniłem bezpiecznik 7,5A i niestety od tej pory brak światła po otwarciu drzwi i do tego brak podświetlenia stacyjki z kluczykiem.
    Kontrolka na desce się świeci przy otwartych drzwiach, więc czujniki okej. Lampki działają jak się je normalnie włączy.
    Podobno istnieje gdzieś tajemniczy moduł pod skrzynką z bezpiecznikami - ja nurkowałem dziś pod kierownicą i nic tam nie ma - żadnego modułu - tylko malutka skrzyneczka z bezpiecznikami i tyle.
    Czy ktoś się orientuje, gdzie może być to coś, co jest odpowiedzialne za ściemnianie światła po zamknięciu drzwi ??? ten wyłącznik czasowy... ??
    Bardzo proszę o pomoc. Ewentualnie może ktoś dysponuje schematem oświetlenia wnętrza w corolli verso 2007r.
    Pozdrawiam i dziękuję za sugestie.

Dodano po 7 [godziny] 5 [minuty]:

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz - mianowicie wygląda na to, że ten moduł czasowy działa, bo wyłącza po kilkunastu sekundach podświetlenie przycisku start/stop. On gasł razem z lampkami. Czyli wygląda na to, że to co steruje i ściemnia to działa - tylko nie dochodzi prąd do lampek...
    Coś się mogło upalić jeszcze oprócz bezpiecznika ?
    Tak sobie myślę - możliwe, że znaczącą rolę w tym wszystkim odgrywa przednia lampka przy której było zwarcie ? Może to do niej ma dochodzić sygnał otwartych drzwi a dopiero później do tylnej leci.
    Lampka bagażnika działa jak działała...
    Pozdrawiam serdecznie
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Sprawdz jeszcze raz bezpieczniki,w toyocie bezpieczniki są w paru miejscach,i sprawdzić lampką kontrolną.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Witam.
    Dziękuję za zainteresowanie. Sprawdziłem jeszcze raz wszystkie bezpieczniki multimetrem. Są w 4 miejscach. Pod kierownicą, z boku deski rozdzielczej i dwie skrzyneczki pod maską. Wszystkie bezpieczniki okej.
    Kurcze - coś się musiało upalić, tylko co - przekaźnik jakiś ?? Niektórzy piszą, że trzeba wymienić coś co się nazywa "INTEGRATION RELAY" ale to jest cała skrzynka z bezpiecznikami... czyżby ją trzeba było wymienić ? Dziwna rzecz.
    Pozdrawiam i proszę o jakieś sugestie.
  • Poziom 21  
    Zobacz dokładnie całą lampę sufitową ,tam najbardziej jest uszkodzenie.
  • Poziom 10  
    No właśnie jak ją zdemontowałem to odpadł wyłącznik i widać, że tam coś było klejone - już jej nie naprawię, bo poodpadały plastikowe nity... muszę kupić używaną.
    Jednakże czy ta lampka miała by aż taki wpływ na całość instalacji i nie pozwalałaby się załączyć lampce nad tylną kanapą ?
    Zanim ją zdemontowałem i doszło do zwarcia to wszystko było okej...
    Czy da się to jakoś spiąć na krótko żeby sprawdzić, czy ta lampka była przyczyną ??

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dzięki - zrobię zdjęcie po robocie - ale i tak zamówiłem lampkę, bo w tej przełącznik odpadł z blaszką :-)
    Wewnątrz nie ma nic, co by świadczyło o uszkodzeniu np. metalowych blaszek - ścieżek - one są strasznie grube...
    Pozdrawiam

Dodano po 6 [godziny] 29 [minuty]:

Witam. Zamieszczam foto.
    Pozdrawiam

toyota corolla verso 1.8 - Problem z oświetleniem wnętrza przy otwartych drzwiac
  • Poziom 2  
    Mam pytanie i ogromna prośbę. nie działa mi oświetlenie kabiny w pozycji door . na ON działa. Gdzie znajduje sie moduł który jest odpowiedzialny za włączenie światła przy otwartych drzwiach i powoli ściemnia pozniej światło?? jak go wyjąć i wymienić?
  • Poziom 10  
    Jeżeli sprawa dotyczy tego samego auta, to moduł jest zintegrowany ze skrzynką z bezpiecznikami, która znajduje się pod kierownicą z lewej strony - widać ją po otwarciu drzwi i zajrzeniu z boku deski rozdzielczej przez tą klapkę...
    Sam mam problem bo nie mam pojęcia jak się do niej dobrać.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    @mpendzik
    Czy udało Ci sie rozwiazac problem? Mam dokladnie do samo...i tez to sie stalo po wymianie srodkowej zarowki w podsufitce. Tez padl mi bezpiecznik 7.5A. Wymienilem i dziala wszystko oprocz pozycji door i podswietlenia gniazda kluczyka.
  • Poziom 10  
    Niestety problemu nie rozwiązałem. Auto już sprzedałem.
    Pozdrawiam