Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroën C4 picasso 2.0 hdi - Skrzynia biegów programowanie

konradchary 10 Lut 2018 17:05 315 10
  • #1 10 Lut 2018 17:05
    konradchary
    Poziom 2  

Witam Serdecznie
    Zmieniałem skrzynię w C4GP gdyż w mojej łożyska zmieliło. Po zmianie skrzyni wyskakuje błąd skrzyni i nie można jej zaprogramować.
    Szkukam kogoś kto doradzi , pomoże gdyż jestem w ciemnej d.
    Napiszę że skrzynie zmeniał mi mechanik który nie mógł jej zaprogramować, teraz jest w ASO tam koleś stwierdził że czujnik. Zmienił i jest to samo. Mówi że komputer -myślę że chce mnie wydoić. Gdyż przyjechałem tym ssamochodem z grzechoczącą skrzynią i bez błędów żadnych.
    Dodam że w czasie programowania traci kontakt skrzynia z Delphi i autlet

0 10
  • #2 11 Lut 2018 10:28
    jurekk55
    Poziom 34  

Zależnie od rocznika powinieneś poszukać warsztatu z Lexią lub Diagboxem. Byle co uczenia nie zrobi.

0
  • #3 11 Lut 2018 10:39
    alk80
    Poziom 9  

szukaj elektronika samochodowego,
    ja polecam Michał Dróżdż Czeladź, tylko może być problem żeby się tam dodzwonić, więc szukaj numerów w różnych miejscach i dzwoń pod każdy

0
  • #4 11 Lut 2018 10:53
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

konradchary napisał:
    Zmieniałem skrzynię w C4GP

Czy kupiłeś dokładnie taką samą?

0
  • #5 11 Lut 2018 14:53
    konradchary
    Poziom 2  

Tak. Jest ta sama usterka była mechaniczna, kupiłem kompletna skrzynie. Mechanik ja założył. Nie dało się zaprogramować to przełożył wszystko z mojej starej skrzyni, więc powinno grać.... Niestety dalej lipa

0
  • #6 11 Lut 2018 15:13
    pitool
    Poziom 29  

konradchary napisał:
    Delphi i autlet
    I tu masz problem.W aso nie mają diagboxa?Jeżeli faktycznie stoi w aso i nie potrafią ogarnąć to świadczy tylko o ich kompetencjach.Szukaj dobrego elektronika z serwisówką psa.

0
  • #7 11 Lut 2018 15:19
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Ale nadal nie wiadomo co jest zepsute.

0
  • #8 13 Lut 2018 22:57
    jurekk55
    Poziom 34  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    Ale nadal nie wiadomo co jest zepsute.

Wiadomo , brak diagnozy i wykasowania błędów. Brak adaptacji zespołu wykonawczego skrzyni spowodowanego użyciem badziewia do adaptacji. No i pewnie nie spełnione warunki adaptacji wymagane przez producenta.

0
  • #9 14 Lut 2018 00:49
    melas
    Poziom 26  

Piszesz tak jakby wszyscy elektrycy mieli diagboxem legalna😀. Kurcze coś jest w tych sterach bo też miałem taki przypadek a byłem drugi po innym elektryku prowadzi cało procedurę a pod koniec każe przejechać dłuższy odcinek i niechce skończyć procedury.

0
  • #10 17 Lut 2018 15:14
    jurekk55
    Poziom 34  

melas napisał:
    Piszesz tak jakby wszyscy elektrycy mieli diagboxem legalna😀.

Dłubanie śrubokrętem albo smartfonem to doby pomysł?

melas napisał:
    a pod koniec każe przejechać dłuższy odcinek i niechce skończyć procedury.

Znaczy że jest jeszcze jakiś problem do ogarnięcia, któryś z warunków nie spełniony?

0
  • #11 18 Lut 2018 13:56
    seat21
    Poziom 24  

po pierwsze to te sterowniki lubią gnić bo dostaje sie woda przez wtyczki po drugie czy zostało założone nowe sprzęgło kompletne bez tego procedura adaptacji prawdopodobnie nie przejdzie miałem dwa takie przypadki oczywiście programowanie lexią

0